bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 08 اسفند 99 ،‌ 05:34
bolet_tele
جی کی نیوز: این روزها با افزایش شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه ها و نرم افزارهای اجتماعی موبایلی، سرعت دسترسی انسان ها به اطلاعات در حال گسترش است و هر روز بر تعداد شبکه های اجتماعی موبایل افزوده می شود. در دنیای ارتباطات امروز دیگر کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که حداقل […]
کد خبر: 10024
تاریخ انتشار: دوشنبه ، 11 بهمن 1395 - 28 February , 2021

جی کی نیوز: این روزها با افزایش شبکه های اجتماعی به خصوص شبکه ها و نرم افزارهای اجتماعی موبایلی، سرعت دسترسی انسان ها به اطلاعات در حال گسترش است و هر روز بر تعداد شبکه های اجتماعی موبایل افزوده می شود.
در دنیای ارتباطات امروز دیگر کمتر کسی را می توانید پیدا کنید که حداقل نام یکی از برنامه های پیام رسان را نشنیده باشد. برنامه های پیام رسان یکی از ابزارهای ارتباطی مبتنی بر اینترنت هستند که سرعت دسترسی به اطلاعات را افزایش می دهند و کاربری بسیار ساده ای دارند .
امروزه به علت سرعت ورود پیام رسان ها در کشور، مشترکان تلفن همراه چندین نرم افزار پیام رسان مویایلی دارند و هر روز تعدادشان زیادتر می شود و شاید با توجه به رشد مشترکان این پیام رسان ها بود که ایرادات نرم افزارها مشخص و  مشترکان این نرم افزارها از نرم افزاری به نرم افزار دیگری مهاجرت می کنند.

نرم افزاری که به گفته برخی مشترکان هرچند در داخل کشور تولید نشده اما تصور می کنند از امنیت کافی برخوردار است و اظهار دارند که اطلاعات شخصی شان محفوظ می ماند اما اگر چه شاید این نرم افزار از دیگر نرم افزارها امن تر باشد اما از کشورهایی با آداب وفرهنگ متفاوتی وارد کشور شده است و سوالی که مطرح می شود این است که چرا چنین نرم افزارهایی با همین قابلیت ها را در داخل کشور نداریم؟

از جهت دیگر بعضی کارشناسان اعتقاد دارند از نظر امنیت اطلاعات نمی‌توان به پیام رسان های خارجی اعتماد کامل کرد؛ بر این اساس بسیاری از افرادی که در ادارات کار می‌کنند و امنیت اطلاعات شخصی برای آن‌ها مهم است، در استفاده از این راه‌های ارتباطی محروم هستند.
مسئولین ارتباطات بارها از وجود نرم افزارهای پیام رسان بومی در داخل کشور می گویند اما  با این وجود، گرایش مشترکان به نرم افزارهای پیام رسان خارجی بیشتر است. گویا اطلاع رسانی در مورد نرم افزارهای بومی به خوبی انجام نمی شود که خود این عامل بر فرهنگ سازی استفاده از شبکه های پیام رسان داخلی تاثیر می گذارد.
پیام رسان ایرانی
هر چند تعداد نرم افزارهای پیام رسان موبایلی در داخل کشور در حال افزایش است اما با وجود کندی سرعت نرم افزارهای خارجی، مشترکان صحبتی از مهاجرت به نرم افزارهای ایرانی را ندارند و گویا با وجود همه ایرادات بوجود امده در پیام رسان های خارجی، مشترکان به دنبال مهاجرت به یک نرم افزار خارجی دیگر هستند.

حال بهتر نیست کیفیت و سرعت اطلاع رسانی از نرم افزاهای پیام رسانی موبایلی افزایش پیدا کند تا مشترکان شبکه های اجتماعی موبایل از یک نرم افزار داخلی وقابل اطمینان استفاده کنند و دچار سردرگمی نشوند.
لطف اله علی پور


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 9
ارسلان
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

بنده تازگی ها چند نمونه پیام رسان ایرانی رو تست کردم که یکیشون دقیقا محیط مشابه تلگرام رو داشت با سرعتی بهتر و امکاناتی بیشتر مثل لایک کردن پستها …
به نظرم اگه با همین کیفیت ادامه بده بعیید نیست انتخاب بعدی مردم یک پیام رسان داخلی باشه …
چون قطعا واسه خانواده هایی که به محتوای پیام رسانها حساسیت نشون میدن ، پیام رسان داخلی میتونه مزایای بیشتری داشته باشه .

منوچهر بادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

حمایت از پیام رسان داخلی حمایت از نخبگان این کشور است. همچنین فضای بهداشتی و امنی را برای فعالیت فرزندانمان به دنبال خواهد داشت. امیدوارم این همه ترس از کنترل در فضای مجازی از بین برود. اگر قرار بر کنترل باشد همان پیامرسانهای خارجی هم قابلیت کنترل دارند.

منوچهر بادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

با سلام مجدد، چرا پیام من رو تایید نمی کنید عزیزان؟ اگر پیامرسان داخلی کامل و جامع باشه باید مورد حمایت همه جانبه قرار بگیرد. زنده باد ایرانی

منوچهر بلدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

با تمام وجود از محصولات مجازی تولید داخل حمایت می کنیم.

حسينى
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

فقدان يه پيام رسان وطنى قوى باعث عدم استقبال از پيامرسانهاى ايرانى شده والا اگه نخبه هاى خودمون همت كنن و يه برنامه درست درمون طراحى كنن بى شك مورد استقبال قرار ميگيره ، برنامه هاى خارجى هيچ اطمينانى ندارن ، نه معلومه سرورشون كجاست نه امنيتى دارن نه اعتبارى به دايمى بودنشون هست ، پرم هستن از تبليغات زشت و ضد فرهنگى .حالا چند روز ديگه ديدى ترامپ از ارايه سرويس به ايرانم منعشون كرد و كل اطلاعات شخصيمونم لو دادن . نخبه هاى عزيزمون بايد اين خلا رو پر كن …

علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

تا وقتی تلگرام هست چرا ایرانی

حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

باید پیام رسانی انتخاب بشه که تنوع خدمات داشته باشه
تنها بیام رسان بودن که مهم نیست

حسنی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

من پیام رسان های زیادی را امتحان کردم اما تلگرام ی
ه چیز دیکست

امیر هیودی
|
Iran, Islamic Republic of
|
دوشنبه ، 11 بهمن 1395

من نرم افزار بله را امتحان کردم امکاناتش عالی است هر چند مشکلاتی هم دارد اما به نظر بنده اگر حمایت شود جامعه را به سمت خود خواهد کشید.

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار