bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 19 فروردین 00 ،‌ 09:45
bolet_tele
بدون شک براي شما هم اتفاق افتاده که در حال خروج از منزل يا هر جاي ديگري باشيد و اين در حالي است که تلفن هوشمند شما به اندازه کافي شارژ ندارد. از آن جايي که سرعت شارژ اکثر تلفن هاي هوشمند پايين است و شما نيز بيشتر از يک ربع يا در همين حد […]
کد خبر: 1024
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 18 آذر 1394 - 12 April , 2021

بدون شک براي شما هم اتفاق افتاده که در حال خروج از منزل يا هر جاي ديگري باشيد و اين در حالي است که تلفن هوشمند شما به اندازه کافي شارژ ندارد. از آن جايي که سرعت شارژ اکثر تلفن هاي هوشمند پايين است و شما نيز بيشتر از يک ربع يا در همين حد فرصت نداريد، تنها راه براي استفاده بهينه از اين زمان، رعايت چند نکته ساده در هنگام شارژ است. با استفاده از موارد زير ميتوانيد سرعت شارژ دستگاه خود را بالا ببريد

انتخاب بهترين کابل و منبع تغذيه

اگرچه اکثر تلفن هاي هوشمند و مخصوصا گجت هاي اندرويدي از کابل هاي microUSB پشتيباني مي کنند اما اين بدان معنا نيست که آن ها قابليت شارژ با هر شارژر يا منبع تغذيه اي از اين نوع را دارند. بايد گفت بدترين راه براي شارژ، متصل کردن مستقيم تلفن به کابل هاي USB لپ تاب يا کامپيوتر است. دليل آن نيز اين است که کابل هاي USB 2 و USB 3 به ترتيب تنها توان توليد انرژي الکتريکي ۲٫۵ و ۴٫۵ واتي را دارند که در مقايسه با شارژرها بسيار کم است و سرعت شارژ را به شدت پايين مي آورد.

خوشبختانه تلفن هاي اندرويدي جديدي که به تازگي در حال ورود به بازار هستند از شارژ سريع پشتيباني مي کنند. گفتني است شارژ سريع مي تواند با توان ۱۵ وات انرژي الکتريکي توليد کند. نکته ي جالب اين جاست که تلفن هايي که از اين قابليت پشتيباني مي کنند معمولا با شارژر مخصوص اين فناوري عرضه نمي شوند و بايد جداگانه آن را تهيه کنيد. درست مانند G4 که از قابليت شارژ سريع بهره مند است اما شارژر مخصوص آن به همراه آن عرضه نشده است.

علاوه بر اين ها استقاده از شارژ بي سيم نيز در زماني که عجله داريد به هيچ وجه توصيه نمي شود. البته بايد گفت سرعت شارژ بي سيم نيز نسبتا بالاست اما استفاده از کابل در اين مواقع مفيدتر خواهد بود.

تلفن خود را در حالت هواپيما قرار دهيد

کاملا واضح است که هر چه مصرف انرژي باتري را پايين بياوريد سرعت شارژ آن افزايش پيدا مي کند. يکي از قسمت هايي که به شدت از انرژي الکتريکي باتري شما استفاده مي کند امواجي هستند که توسط دستگاه شما ارسال و دريافت مي شوند. در اين حالت قرار دادن تلفن بر روي حالت هواپيما بهترين راه براي کاهش مصرف باتري است. اگرچه امکان پاسخ به تماس ها و پيام ها ديگر امکان پذير نيست اما در هر صورت ارزشش را دارد.

تلفن خود را خاموش کنيد

بيش ترين بازدهي شارژ تلفن زماني خود را نشان مي دهد که تلفن به طور کامل خاموش باشد. اين حالت زماني به کار مي آيد که به بيش ترين حد توانايي شارژر باتري خود در کمترين زمان نياز داريد.

قابليت ذخيره نيرو را فعال کنيد

يکي ديگر از کارهايي که مي توان چه در هنگام شارژ و چه پس از شارژ براي صرفه جويي در مصرف انرژي انجام داد فعال کردن قابليت ذخيره نيرو است که اکثر نسخه هاي اندرويد دارند. حتي مارشملو نيز مجهز به قابليتي به نام Doze است که مي تواند با قرار دادن برنامه ها در حالت Stand by به ذخيره انرژي کمک کند.

گزينه هاي غير ضروري را خاموش کنيد

هميشه در هنگام شارژ دستگاه خود از خاموش بودن قابليت هايي مانند بلوتوث، GPS، Wifi و يا NFC مطمئن باشيد چرا که اين گزينه ها مصرف انرژي بالايي دارند.

از باتري هاي قابل حمل USB استفاده کنيد

مواردي که اشاره کرديم در حقيقت سرعت شارژ دستگاه شما را بالا نمي برند اما ميزان مصرف باتري را به ميزان چشم گيري کاهش مي دهند. اما اگر واقعا به شارژ بيش تري در زماني که دسترسي به برق نداريد نياز داريد اين روش ها نمي توانند مفيد واقع شوند. در اين جاست که شارژهاي قابل حمل USB وارد عمل مي شوند. اين باتري هاي قابل حمل که معمولا ظرفيت بالايي دارند مي توانند چندين بار تلفن شما را شارژ کنند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار