bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 19 فروردین 00 ،‌ 09:45
bolet_tele
برخی چیزها را نمی‌توان تغییر داد. گاهی باید به جای عصبانی شدن وضعیت کنونی را پذیرفت و با آن سازگاری پیدا کرد. در این صورت لازم است شیوه‌های مقابله با مشکلات را یاد گرفته و یا آنها سازگار شوید.
کد خبر: 1032
تاریخ انتشار: پنجشنبه ، 19 آذر 1394 - 12 April , 2021

برخی چیزها را نمی‌توان تغییر داد. گاهی باید به جای عصبانی شدن وضعیت کنونی را پذیرفت و با آن سازگاری پیدا کرد. در این صورت لازم است شیوه‌های مقابله با مشکلات را یاد گرفته و یا آنها سازگار شوید. ١- با آرامش یک گیلاس آب بنوشید… به نظر بسیار ساده می‌رسد ولی علاوه بر سادگی روش بسیار مؤثری نیز است بنابراین این بار اگر خشم بر شما غلبه کرد، یک گیلاس آب برای خود بگیرید و بسیار آرام بنوشید؛ روی هر نوشیدن آب تمرکز کنید، تصور کنید که چطور آب از دهانتان به معده فرو می‌ریزد، به این صورت خود را آرام تر می‌یابید.   image ٢- فشار عصبانیت را خالی کنید… یک بالشت به شما کمک می‌کند دوباره آرام شوید‌ تمام عصبانیت خود را روی بالشت خالی کنید، مشت محکمی به بالش بزنید، در چند دقیقه عصبانیت شما کم می‌شود!

٣- نفس عمیق بکشید خود را در یک گوشه بکشید، چشم هایتان را ببندید و نفس عمیق بکشید، سعی کنید صدای تنفس تان را در حال نفس کشیدن بشنوید؛ ذهن خود را ببندید، اجازه ندهید هیچ صدای دیگری را غیر از تنفستان بشنوید؛ نفس‌های آرام و عمیق بکشید، ضربان قلب تان آرام‌تر می‌شود و عصبانیت پایین میآید.

٤- خود را درگیر یک فعالیت ذهنی کنید به محض اینکه خود را عصبانی یافتید، سرگرم کاری شوید تا ذهن شما مشغول شود، اگر چیزی را نیافتید، تنها چشمانتان را ببندید و شروع به شمارش اعداد برعکس از بزرگ به کوچک و یکی درمیان کنید؛ به این صورت، ۱۰۰، ۹۸ و ۹۶ به زودی درمی‌یابید که آنقدر مشغول فکر به این مسئله شدید که عصبانیت خود را فراموش کرده ‌اید.

٥- به فواید و مضرات عصبانیت فکر کنید بعد از اینکه عصبانیت‌تان فروکش کرد با خود فکر کنید این عصبانیت چه فوایدی برای من و فرد مقابل داشت؟ آسیب‌ها و اثرات منفی آن روی من و دیگری چه‌قدر بود؟ آیا مشکل را برطرف کرد؟

٦- موقعیت را بپذیرید برخی چیزها را نمی‌توان تغییر داد. گاهی باید به جای عصبانی شدن وضعیت کنونی را پذیرفت و با آن سازگاری پیدا کرد. در این صورت لازم است شیوه‌های مقابله با مشکلات را یاد گرفته و یا آنها سازگار شوید.


برچسب‌ها: ، ، ،
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

Comments are closed.

آخرین اخبار