bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۳ مهر ۹۸ ،‌ ۰۷:۰۳
bolet_tele
جی کی نیوز؛همین امروز و فرداست که مسافرت‌های نوروزی شدت بگیرند. شورِ و شوق سفرهای نوروزی از یک‌سو و کشته‌شدن تعدادِ زیادی مسافر در جاده‌ها از سوی دیگر، داستان همیشگی تعطیلات نوروز در ایران است. آیا امسال هم باید در انتظار آمار بالای کشته‌های جاده‌ای در سفرهای نوروزی باشیم؟   به گزارش جی کی نیوز […]
کد خبر: 10651
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۲۵ اسفند ۱۳۹۵ - 16 October , 2019

جی کی نیوز؛همین امروز و فرداست که مسافرت‌های نوروزی شدت بگیرند. شورِ و شوق سفرهای نوروزی از یک‌سو و کشته‌شدن تعدادِ زیادی مسافر در جاده‌ها از سوی دیگر، داستان همیشگی تعطیلات نوروز در ایران است. آیا امسال هم باید در انتظار آمار بالای کشته‌های جاده‌ای در سفرهای نوروزی باشیم؟

 

به گزارش جی کی نیوز و  به نقل از فرارو؛ نزدیک به ۱۵ میلیون نفر هرسال در تعطیلات سالِ نو به مسافرت می‌روند. فشار این جمعیت بر جاده‌های کشور به اندازه‌ای است که از همین حالا پلیس راهور جاده چالوس را یک‌طرفه اعلام کرده است.

 

این درحالی است که افراد زیادی در تصادفات جاده‌ای جانشان را از دست می‌دهند. نوروز پارسال، ۹۶۴ نفر در جاده‌ها کشته شدند. ۹۶۴ نفر از میان ۱۴ هزار قربانی سوانح جاده‌ای رقم زیادی است.

 

نگاهی عمیق‌تر به آمارها اما نگرانیِ ما درباره حوادث رانندگی نوروزی را بیش‌تر می‌کند.

 

بنابرآمارهای رسمی، از سال ۸۴ تا ۹۳ در تصادفات جاده‌ای ۲۱۹ هزار و ۱۷۲ نفر کشته شده‌اند. بسیاری این آمار را با آمارِ تعداد کشته‌شدگان در ۸ سال جنگ تحمیلی مقایسه می‌کنند و معتقدند این دو آمار با هم برابر است.

 

در سال ۹۴ نیز بنابر اعلام پزشکیِ قانونی، بیش از ۱۴ هزار نفر در تصادفات کشته شدند. البته این آمار نسبت به سال قبلی یعنی سال ۹۳ کاهش محسوسِ ۴۵۰ نفری داشت.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 4523
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار