bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 29 مه 20 ،‌ 01:53
bolet_tele
استاندار هرمزگان تصریح کرد: نزدیک به شش هزار تخت هتلی در استان به غیر از کیش و قشم آماده پذیرش مسافران نوروزی بوده و با احتساب این دو منطقه ۳۰ هزار تخت هتلی و ۱۶۵ مکان اقامتی در هرمزگان میزبان گردشگران نوروزی است.
کد خبر: 10750
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 29 مارس 2017 - 30 May , 2020

به گزارش جــی کــی نــیوز ، به نقل از روابط عمومی استانداری هرمزگان، جاسم جادری در دیدار با معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: استان هرمزگان به عنوان مقصد گردشگران از ابتدای نوروز ۹۶ تاکنون شاهد حضور دو میلیون و ۴۹۵ هزار مسافر از شهرهای مختلف بوده که از طریق قطار، هواپیما، اتوبوسی و وسیله شخصی وارد استان شدند.

وی بیان داشت: با توجه به زیر ساخت های سفر دریایی و اینکه هرمزگان استان ویژه سفرهای دریایی است، از کل مسافران نوروزی دو میلیون نفر آنان سفرهای دریایی به قشم ، کیش ، هرمز، جزایر ابوموسی ، هنگام ، لاک و هرمز داشتند و از مزیت های این جزایر بهره بردند.

استاندار هرمزگان تصریح کرد: نزدیک به شش هزار تخت هتلی در استان به غیر از کیش و قشم آماده پذیرش مسافران نوروزی بوده و با احتساب این دو منطقه ۳۰ هزار تخت هتلی و ۱۶۵ مکان اقامتی در هرمزگان میزبان گردشگران نوروزی است.

۳۰ میلیون اقامت شب در تعطیلات نوروزی در کشور به ثبت رسید

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور نیز در این دیدار گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا روز گذشته ۳۰ میلیون اقامت شب در کشور به ثبت رسیده است.

مرتضی رحمانی موحد افزود: بیشترین آمار مربوط به ۱۰ استان مسافرخیز کشور از جمله هرمزگان است که نزدیک به ۲میلیون و ۵۰۰ هزار اقامت شب را به خود اختصاص داده است.

رئیس ستاد تسهیلات سفر کشور تصریح کرد: رویکرد ستاد تسهیلات مسافر باید به ستاد ارایه خدمات تغییر کند و مسافران نوروزی در قبال پرداخت هزینه خدمات دریافت کنند نه اینکه این خدمات بصورت رایگان باشد.

وی یاد آور شد: این توقع در بین مسافران ایجاد شده که سازمانها و نهادها در ایام نوروز تمام وقت خود را صرف ارایه خدمات به مسافران کنند و در مقابل آنها هزینه این خدمات هم پرداخت نکنند.

رحمانی موحد افزود: با اجرای این مصوبه تاسیسات گردشگری مشمول نظام صنفی نیستند ؛نظارت و کنترل و نرخ گذاری برقیمت ها بر عهده سازمان میراث فرهنگی و گردشگری است.

وی از دیگر اقدام های این سازمان را تهیه طرح ساماندهی گردشگری سواحل مکران عنوان کرد و بیان داشت :در این طرح ایجاد، تاسیس و ساماندهی تاسیسات گردشگری در سواحل جنوب بویژه قطار ساحلی در آن دیده است.


برچسب‌ها: ، ، ، ،
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 7747
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار