bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 24 مرداد 99 ،‌ 00:27
bolet_tele
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل تصریح کردند: توصیه می‌کنم به همه کسانی که اهل فکر و تامل هستند جای شهید و جلاد عوض نشود. ملت ایران در دهه ۶۰ مظلوم واقع شد.
کد خبر: 11245
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 14 خرداد 1396 - 15 August , 2020

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم سالگرد ارتحال امام راحل تصریح کردند: توصیه می‌کنم به همه کسانی که اهل فکر و تامل هستند جای شهید و جلاد عوض نشود. ملت ایران در دهه ۶۰ مظلوم واقع شد.

به گزارش «تابناک»؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم بیست و هشتمین سالگرد رحلت حضرت امام خمینی (رحمه‌الله) در اجتماع هزاران نفری مشتاقان و دلدادگان بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در حرم مطهر امام در حال سخنرانی هستند.

اگر یک حقیقتی بارها تکرار نشود و با جزئیات و خصوصیات ذکر نشود، گمان تحریف این حقیقت به‌مرور وجود دارد. اکثر شما می‌دانید که انگیزه‌هایی برای تحریف شخصیت امام و تحریف انقلاب که بزرگ‌ترین هنر امام بزرگوار بود وجود دارد.

ما باید حقایقی را که در باب امام(ره) و در باب انقلاب گفتیم تکرار کنیم تا مجال تحریف را از تحریف‌کنندگان بگیریم.

رمز پیروزی حرکت امام این بود که توانست بر جوانان تکیه کند و آحاد جامعه را وارد میدان کند و در میدان نگهدارد.

امام یک جذابیت‌های شخصی داشت؛ یک جذابیت‌هایی در شعارهای امام وجود داشت؛ این جذابیت‌ها آن‌قدر قوی بود که توانست قشرهای مختلف مردم را از جوان‌ها وارد میدان کند. امام دارای یک شخصیت بسیار قوی و بسیار مستحکم بود. امام دارای صراحت بود، دارای صداقت بود. همه‌ مخاطبان امام در گفته‌ او احساس صداقت می‌کردند. امام ایمان و توکلش به خدای متعال در رفتار و گفتار او به‌طور مساوی نمایان بود.

بخشی از جذابیت امام مربوط به اصولی بود که امام ارائه می‌کرد. ازجمله‌ چیزهایی که امام به مردم ارائه می‌کرد اسلام بود؛ اسلام ناب محمدی. اسلام ناب یعنی اسلامی که نه اسیر و پابند تحجر است، نه اسیر و پابند التقاط است. امام در دورانی که هم تحجر وجود داشت هم التقاط وجود داشت، اسلام ناب را مطرح کرد؛ این برای جوان مسلمان جذاب بود. ازجمله‌ی مبانی امام، «استقلال»، «آزادی»، «عدالت اجتماعی»، «عدالت اقتصادی» و «بیرون آمدن از چنبره‌ی سلطه‌ی آمریکا» بود. این‌ها مبانی امام بود. این ها همه جذاب است.

دهه‌ شصت، دهه‌ آزمون‌های بزرگ و پیروزی‌های بزرگ است؛ دهه‌ شصت دهه‌ی خشن‌ترین تروریسم در کشور است. در طول چند سال هزاران نفر از آحاد مردم، از مسئولین، از قشرهای مختلف، به‌وسیله‌ی تروریست‌ها به شهادت رسیدند؛ از کاسب معمولی گرفته تا شخصیت‌ها؛ تا 17 هزار هم گفته‌اند؛ یعنی 17 هزار انسان باشرف، باشخصیت و ارزشمند در تروریسم دهه‌ی شصت فدا شدند که در میان این‌ها شخصیت‌هایی مثل شهید مطهری و شهید بهشتی حضور دارند.

دهه‌ شصت دهه‌ مبارزه با تجزیه‌طلبی است؛ در دهه‌ شصت ملت ما و جوان‌های ما محکم ایستادند؛ جای شهید و جلاد عوض نشود. در دهه‌ شصت ملت ایران مظلوم واقع شد. تروریست‌ها و منافقین و پشتیبان‌های آنان با ملت ایران جفا کردند.

امام جذابیت شخصی داشت، این جذابیتها توانست مردم را از قشرها مختلف دارد صحنه کند. جوان امام (ره) را در میان جذابیتها مختلف انتخاب کرد. امام(ره) دارای صراحت در بیان و صداقت بود و همه مخاطبان امام(ره) احساس صداقت را در گفتار امام میدیدند. امام ایمان و توکلش به خدا در رفتار و گفتار او مشخص بود.

شعار عدالت اجتماعی و اقتصادی و استقلال و آزادی و مردم سالاری و جدا شدن از چنبره قدرت آمریکا و قدرتهای جهانی برای جوانهای ما جذاب است. البته در تحقق برخی از این شعارها انصافا عقبیم، در تحقق عدالت اجتماعی و اصول اسلامی عقبیم. اما هدف و آرمان ما همین است؛ این آرمانها برای نسل جوان ما و نسل جوانهای دیگر کشورها جذاب است.

این قدرت بسیج کنندگی انقلاب است و مسئولان از این قدرت غفلت نکنند. این قدرتی است که در اختیار ماست که انسانهای سالم و جوانه را بسیج کند و پیش ببرد.ما به این قدرت احتیاج داریم و تا سالهای متمادی احتیاج خواهیم داشت. دشمنان ما بیکار نیستند، تا امروز نتوانستند ما را عقب بزنند اما دشمن در کمین است.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار