bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 24 مرداد 99 ،‌ 00:27
bolet_tele
جی کی نیوز: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم و اداره شماره‌گذاری این سازمان، امکان سفر مسافران عمانی با خودرو شخصی به جزیره قشم فراهم شده است.
کد خبر: 11308
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 23 خرداد 1396 - 15 August , 2020

جی کی نیوز: به نقل از روابط عمومی منطقه آزاد قشم، فرزین حقدل با اعلام این خبر گفت: مسافران عمانی علاقمند سفر به جزیره قشم می‌توانند بعد از ماه مبارک رمضان با توجه به آماده شدن اسکله تخلیه و بارگیری خودرو در بندر بهمن با استفاده از کشتی الهلانیات AL HALLANIYAT به‌صورت دو روز در هر هفته با انتقال وسایل نقلیه خود به این جزیره زیبا در جنوب ایران سفر کنند.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده با اداره کل گمرک و ترانزیت سازمان منطقه آزاد قشم و اداره شماره‌گذاری این سازمان، امکان سفر مسافران عمانی با خودرو شخصی به جزیره قشم فراهم شده است.

حقدل با اعلام اینکه مسافران عمانی برای انتقال خودرو شخصی خود به جزیره قشم باید با پلاک ترانزیت به وارد منطقه آزاد قشم شوند، افزود: ارائه پلاک موقت منطقه آزاد قشم به خودروهای عمانی براساس تشریفات قانونی در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: راه‌اندازی خط دریایی بین بندر بهمن و بندر خصب عمان براساس سیاست دولت تدبیر و امید و در راستای گسترش روابط جمهوری اسلامی ایران با کشورهای هدف از جمله کشور دوست و برادر عمان از مرداد ماه سال گذشته در قشم آغاز شده است.

بنا بر این گزارش فارس، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اعلام اینکه خط مسافری و باری دریایی بین قشم و عمان دائمی است، گفت: با استقبال بیشتر مسافران ایرانی و عمانی برای سفر در این مسیر دریایی، امکان افزایش سفرها از دو روز در هفته به روزهای بیشتر امکانپذیر خواهد بود.

وی گفت: مسافران عمانی در سفر به جزیره قشم می‌توانند از مزیت امکان سفر به نقاط مختلف کشورمان با دریافت ویزای سه ماهه که در بندر بهمن و فرودگاه بین‌المللی قشم و دفتر نمایندگی وزارت خارجه صادر می‌شود، استفاده کنند.

در نخستین سفر دریایی مسافران عمانی به بندر بهمن قشم، ۶۶ مسافر این کشور مرداد ماه سال گذشته با استفاده از شناور عمانی AL HALLANIYAT وارد جزیره قشم شدند.

راه‌اندازی این خط دریایی یکی از وعده‌های ریاست جمهوری به جزیره قشم در فروردین ماه سال ۹۴ بود که با فراهم کردن شرایط مناسب سفر، محقق شد.

براساس توافق مقامات عمانی و سازمان منطقه آزاد قشم، صدور ویزای دو هفته‌ای برای مسافران قشم به بندر خصب عمان و مسافران عمانی که به جزیره قشم سفر می‌کنند براساس توافق مقامات دو طرف در مبادی ورودی صادر می‌شود.


برچسب‌ها: ، ،
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار