bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 29 مه 20 ،‌ 01:53
bolet_tele
مگر اینکه (مسئول) بومی نباشد. تفاوتی هم نمی کند که استاندار باشد و یا معاون، هرکس در جایگاهی که دارد حتی اگر تمام مسئولیتش را به سرشناسان محلی واگذار نماید باز آدم خوبی نخواهد بود.
کد خبر: 11487
تاریخ انتشار: دوشنبه ، 3 جولای 2017 - 30 May , 2020

جی کی نیوز: مگر اینکه (مسئول) بومی نباشد. تفاوتی هم نمی کند که استاندار باشد و یا معاون، هرکس در جایگاهی که دارد حتی اگر تمام مسئولیتش را به سرشناسان محلی واگذار نماید باز آدم خوبی نخواهد بود.

 

چند روز دیگر مراسم تحلیف رییس جمهور دولت یازدهم در صحن مجلس شورای اسلامی برگزار می شود و پرونده دولت یازدهم بسته می شود. حسن روحانی رییس جمهور دولت یازدهم چهار سال پرفراز و نشیب را طی نمود و مجددن مردم ایران با شور و شعوری افزون تر دولت تدبیر و امید را تکرار کردند. روحانی ١٢ از روحانی ١١ محبوب تر است و شهروندان ایرانی در این دوره ی جدید با افتخار به آرای ریخته شده خود به حسن روحانی نگاه می کنند.

مصطفی سالاری نماینده ی دولت تدبیر و امید در بوشهر ۴ سال پر فراز و نشیب را در مسند استانداری بوشهر از سر گذرانید. فضای دور و بر سالاری بجای دو قطبی اصلاح طلب/ اصولگرا فضای دو قطبی حامیان و مخالفان سالاری در جبهه اصلاح طلبان بود و این موضوع موجب تغییرات متعددی در گرایش حمایت و یا مخالفت اصلاح طلبان با وی  از آغاز تا به انتها بود.

مهم ترین طیف مخالف سیاسی استاندار بوشهر ائتلاف اصلاح طلبان بوشهر بود که از همان اوان تا هم اکنون منتقد سالاری بود و ماند. شورای هماهنگی جبهه اصلاحات اما وضعیت متفاوتی داشت. این شورا که با حمایت سالاری آغاز بکار کرد در ادامه روند خود در سال آخر با صدور بیانیه ای به منتقدان سالاری پیوست اما وضعیت دوگانه ی حمایت/ مخالفت سالاری موجب اختلاف در این طیف سیاسی شد و احزاب همراه آن پس از مدتی مخالف هم شدند و دوباره در یک وضعیت حداقلی در آخرین انتخاب رییس خود ( اواخر بهار ۹۶) شورای هماهنگی مجددا به حامی مصطفی سالاری تبدیل شد.

مجموع این تغییر و تحولات سیاسی ما را بر آن داشت تا با طرح پرسش هایی از فعالین سیاسی استان به بررسی کارنامه سیاسی مصطفی سالاری تنها استاندار دولت یازدهم در استان بوشهر بپردازیم.

سوالات زیر را با امان الله شجاعی فعال سیاسی اصلاح طلب در میان گذاشتیم:

شجاعی١. عملکرد مصطفی سالاری استاندار بوشهر در حوزه سیاسی استان بوشهر را چگونه ارزیابی می کنید؟

٢. نقطه قوت و نقطه ضعف عملکرد سیاسی سالاری در دولت یازدهم را با ذکر مصداق بفرمایید؟

٣. ارتباط اصلاح طلبان با استانداری در دولت یازدهم چگونه بود و راهکار افزایش رابطه تعاملی در دولت دوازدهم را بفرمایید؟

۴. معاونین سیاسی امنیتی استانداری بوشهر در دولت یازدهم هر دو از نیروهای غیر بومی بوده است. به لحاظ سیاسی انتخاب تیروهای غیر بومی برای این پست یک مزیت است یا یک اسیب؟ لطفن با ذکر دلایل بفرمایید؟

 

۵. آیا عملکرد رسانه ای مصطفی سالاری و مجموعه استانداری در دولت یازدهم در راستای تقویت دولت تدبیر و امید بوده و توان اقناع و همراه سازی افکار عمومی را داشته است؟

۶. به نظر شما استاندار دولت دوازدهم بایست چه شاخص های شخصی و مدیریتی را داشته باشد؟

٧. به زعم شما مشکل اصلی استانداری بوشهر در تعامل با نیروهای سیاسی به رویکرد استاندار بر می گردد یا ایراد از نیروهای اصلاح طلب بوده و یا اینکه مجموعه سازمانی استانداری در حوزه سیاسی و روابط عمومی دچار اسیب و عدم برنامه ریزی بودند؟

٨. به نظر شما استاندار بوشهر با توجه به مجموع عملکردش نماینده خوبی برای دولت تدبیر و امید بوده و استان نیاز به حضور مجدد ایشان در دولت دوازدهم دارد و یا اینکه نیاز به تعویض وی و حضور گزینه دیگری احساس نیاز می شود؟

امان الله شجاعی: مشکل اصلی نگاه مسولین بومی به رهبران حزب و نیز نگاه رهبران حزبی به مسوولین بومی است.

توقع دو طرف به همدیگر بسیار بالاست و هرکدام از این گروه های مورد بحث، دیگری را ملزم به اقداماتی می داند که اگر خودش در طرف دیگر میز بود آن الزامات را به همان نحو قبول نداشت و حاضر به انجامش نبود.

یعنی این که اشکال دو طرفه است و هیچ کدام “مرزی” برای خدمات و حرف شنوی طرف دیگر قایل نیستند و خدمات و حرف شنوی بیشتر طرف دیگر را ضروری می دانند.

این مطلب در برخی استان ها که بوشهر هم جزو آن است، پر رنگ تر است. به همین دلیل کار به جایی می رسد که دیگر این دو گروه همدیگر را قبول نخواهند داشت و مقابل هم قرار می گیرند که بوشهر هم از همین نقاط است.

بحث بر سر افراد نیست، مکان تولد و یا نوع تحصیلات در این گونه موارد نقش پر رنگی ندارند بلکه “نوع نگاه”است که بسیارتاثیر دارد.

در این رابطه، متاسفانه همواره یکی به دنبال حذف و یا کم رنگ کردن نقش دیگری است و آن دیگر هم در دفاع از نقش خود به جد فعال می شود.

به همین سبب نزاع و دشمنی هر روز بیشتر می شود و رسیدن به تفاهم مشکل تر است. زیرا کسی به دنبال تفاهم نیست، بلکه، به دنبال به کرسی نشاندن نظرات خود است تا کم نیاورد.

شایان ذکر است که در آینده نیز چنین خواهد بود.مگر این که فرد مورد نظر (مسئول) بومی نباشد. تفاوتی هم نمی کند که استاندار باشد و یا معاون، هرکس در جایگاهی که دارد حتی اگر تمام مسوولیتش را به سرشناسان محلی واگذار نماید باز آدم خوبی نخواهد بود. زیرا احتمال ناتوانی در انجام وظیفه رخ خواهد نمود که به برکناری اش بینجامد و از طرف همان افراد سرشناس، نالایق هم خوانده خواهد شد.

در این جا به این مطلب می رسیم که باید”قانون” حاکم باشد.

منبع: جامعه انلاین


برچسب‌ها: ، ، ، ،
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 7747
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار