bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۰۱ فروردین ۹۸ ،‌ ۱۰:۵۳
bolet_tele
چندین سالی است که مردم دردکشیده و جنگ زده و به نوعی مظلوم خارگ برای تردد به یکی از دو شهرگناوه و بوشهر و علی الخصوص بوشهر، با مشکلات عدیده ای وغیر قابل تصوری روبرو می باشند و تاکنون و علیرغم تمامی اعتراضات و فریاد های این مردم، هیچ شخص و مسئولی نتوانسته دوایی برای درمان این درد مزمن وکشنده ی تردد اهالی خارگ، تجویز نماید !
کد خبر: 13511
تاریخ انتشار: جمعه ، ۱ تیر ۱۳۹۷ - 21 March , 2019

امکانات رفاهی مردم خارگ را اعلام کنید ؟
تردد، دردی بی درمان و ناعلاج !
سید فریورموسوی
ای کاش زنده یاد جلال آل احمد الان درقید حیات بود و می دید که خارگ، در یتیم خلیج فارس! تبدیل شده به ندامتگاه مردمانی که مجبور به زیستن درخانه وکاشانه خود بوده و ازکمترین امکانات رفاهی که اصلی ترین آن تردد به نزدیکترین خشکی و ساحل می باشد، محروم اند !!! خداوند روح جلال آل احمد را بیامرزد و قرین رحمت الهی فرماید که در زمان نگارش کتاب خارگ، در یتیم خلیج فارس، براستی آنچه را که دید و لمس کرد، به رشته ی تحریردرآورد و کتابی با مضمونی جدید در آن سالها تهیه و به چاپ رساند که هم اکنون همان کتاب شده دست آویز و نقطه قوت برخی ازمسئولان سیاسی اجتماعی درمرکزاستانمان، بوشهر!

 چندین سالی است که مردم دردکشیده و جنگ زده و به نوعی مظلوم خارگ برای تردد به یکی از دو شهرگناوه و بوشهر و علی الخصوص بوشهر، با مشکلات عدیده ای وغیر قابل تصوری روبرو می باشند و تاکنون و علیرغم تمامی اعتراضات و فریاد های این مردم، هیچ شخص و مسئولی نتوانسته دوایی برای درمان این درد مزمن وکشنده ی تردد اهالی خارگ، تجویز نماید ! البته جهت یادآوری، منظورمان ازتردد، تردد دریایی می باشد چرا که تردد هوایی از خارگ به نزدیکترین نقطه خشکی یعنی شهر بوشهر، مبلغ هنگفتی را میطلبد و بایستی برای یک سفر یک سره رقم سنگینی را پرداخت نمود که هزینه ای برابر با حقوق یک ماه کارکرد یک کارگرساده می باشد! داستان این روزهای تردد دریایی از خارگ به بوشهر و بالعکس اینگونه است که، یک روز کشتی نیست، یک روزهوا خراب است، یک روزکاپیتان کشتی بیماراست، یک روز بلیط نیست، یک روزتهویه وکولرهای کشتی خراب است، یک روز کشتی زودتر حرکت کرده و ازکشتی جا می مانی، یک روز میهمان ویژه درکشتی حضوردارد و بلیط برای مسافران نیست، یک روز سوخت به کشتی نداده اند، یک روز اسکله برای پهلوگیری نیست، یک روزدرب اسکله را می بندند و از ورود مسافران جلوگیری می نمایند و در نهایت یک روز آفتابی و درهوایی گرم  و شرجی، با چاقو همه را تهدید می کنند و می‏خواهند با رینگ بوکس مسافران را بزنند !!! براستی درکجای این کشورزندگی می کنیم ! اینجا که مشهد نیست که فتوایی جداگانه برایش صادرنمایند ! اینجا خاک رئیسعلی دلواری است، اینجا خاک دلیران تنگستان است، چه کسی به شما اجازه تهدید کردن مردم و مسافران راداده است؟ اینجا کجاست که مسافر را با چاقو آنهم روی اسکله ودرملاء عام ودرجلوی زن و بچه اش تهدید می کنند؟ مسئولان لشکری وکشوری و امنیتی این استان کجا هستند که هر روز شهروند خارگی باید تهدید شود زجر بکشد ؛ خار و ذلیل گردد ؟ مگرخواسته بحق این مردم چیست ؟ آقای استاندار، آقای فرماندار، آقای مسئول با شماهستم، با شما که وعده و وعید دادی و برای خدمت به این مردم سوگند یاد کردی! هزینه این میزو صندلی ای که الان پشت آن نشسته ای و باد کولرهای دوتکه ای اصل ژاپنی اجازه گرمازدگی را به شما و امثال شماها را نمی دهد با هزینه جیب همین مردم مظلوم خارگ خریداری شده است، چطور و چگونه به راحتی اجازه می دهیدکه مردم را با سلاح سرد و درجلوی خانواده اش تهدید نمایند ؟!  اینجا خاک زرخیز ایران و استان بوشهراست، اگرنمی دانید، بدانید که این جزیره شهید داده، خون داده، مردم اینجا جنگ کرده اند و جلوی دشمن سالها رشادت وجان فشانی ها کرده اند، مردمی که شما آنها را یا نمی بینید و یا نمی خواهید ببینید !!!

جزیره خارک

ما که ازنماینده مان در مجلس شورای اسلامی خیری ندیدیم، لااقل شمای استاندار، شمای فرماندار و شمای مسئول به داد و فریاد این مردم مظلوم بشتابید! تا کی باید تو سری خور یک ملوان و یک صیاد باشیم ؟ تا کی باید حرف شنوی کارگر و طناب گیر یک کشتی باشیم؟ تا کی باید فریاد بزنیم و فریادمان را نشنوید و یا اگرهم بشنوید به آن اهمیتی ندهید؟ آقایان مسئول درسطح استان بوشهر، این صدای رسای ماست که با شماست، فریاد حق طلبی مردم خارگ است، ما وضعیت ترددمان سخت ، دشوار و خطرناک است ! به دادمان برسید، به فریادمان گوش دهید . . . شاید اگر درتازه ترین ماجراجویی و حادثه حمله ملوانان لنج صیادی که اقدام به یورش به کشتی مسافربری سوروبندر وکارکنان آن ، با سلاح سرد کرده بودند، اتقاق ناگواری می افتاد، الان مسئولان استان بوشهر به فکر راه چاره ای بودند!

 

 چندین سالی است که مردم دردکشیده و جنگ زده و به نوعی مظلوم خارگ برای تردد به یکی از دو شهرگناوه و بوشهر و علی الخصوص بوشهر، با مشکلات عدیده ای وغیر قابل تصوری روبرو می باشند و تاکنون و علیرغم تمامی اعتراضات و فریاد های این مردم، هیچ شخص و مسئولی نتوانسته دوایی برای درمان این درد مزمن وکشنده ی تردد اهالی خارگ، تجویز نماید !

 

آقایان مسئول برای یک بارهم که شده خود بهمراه خانواده تان از اسکله های بوشهر به مقصد خارگ تردد دریایی داشته باشید ! آنموقع متوجه مظلومیت مردم واهالی خارگ خواهید شد، نه سالن درست و حسابی دراسکله های بوشهر وجود دارد نه آبسرد کنی که بچه های کوچک من و شما ازآن آب بنوشند و سیراب شوند و نه وسایل خنک کننده، تازه درب دستشویی ها هم قفل می باشند !!! آقای مسئول رای جمع کردن، قول دادن، چاکرم و قربان قربان کردن خیلی آسان و ساده است، اما فردا که مسئول شدی  و پشت میز وصندلی ریاست قرارگرفتی به قول و قسم هایت و آن قرار مدارهایی که با رای دهندگانت گذاشتی عمل کن، این دنیا دارمکافات است وآن دنیا بایستی جواب پس دهی! مردم خارگ نه خواروبار درست وحسابی ای دارند، نه تفریح آنچنانی، نه میوه وتره بار تازه وارزان، نه هوای مناسب برای نفس کشیدن، نه وسیله ی تردد، نه درمان سالم و بهداشتی روبراه و نه تارنمایی برای فردایی ایده آل . . .! آقای استاندار ما خیلی وقت است که دستمان را از نماینده مان درمجلس شورای اسلامی شسته ایم، چرا که جناب خدری یا تیغ اش برنده نیست و یا مثل برخی از مسئولان استانی، نگاه و توجه ای به ما ندارند! بقول شهید دکترعلی شریعتی ؛  ” آری این چنین است برادر ! ” حرف زیاد است اما چون عملی درکار نیست به همین چند خط بسنده می کنیم !

اما درپایان یک پیشنهاد خاص دارم برای شما جناب گراوند استاندارخوب بوشهر، بیائید یک بار برای همیشه به قضیه ی تردد این مردم ستم کشیده خاتمه دهید و آن وادارکردن کشتیرانی والفجر و حضورکشتی مسافربری این شرکت درخط بوشهر به خارگ و بالعکس، چراکه تازمانی که این شرکت به مردم خارگ سرویس دهی می کرد، مشکلات این گونه وجود نداشت و یا اگرهم مشکلی بود دیگر با چاقو کسی تهدید نمی شد، البته سوبسید بهای بلیط آن را شرکت پایانه های نفتی ایران پرداخت می نمود که این مهم می بایستی ازطریق استانداری پرداخت گردد ! و یا اینکه دستوردهید تا جهت همین تعداد کشتی های شخصی که درهمین خط فعال می باشند، کلیه امکانات رفاهی اعم ازسوخت، ایجاد جایگاه سالن مسافرین با تمامی امکانات رفاهی شامل کولر و تهویه، آبسرد کن، توالت و دستشویی ، بوفه و . . . را فراهم نمایند .

ان شاالله این آخرین مطلبی باشد که دراین رابطه آنهم برای شما استاندارمردمی به رشته ی تحریردرآوردیم . ان شاالله .


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1608
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار