bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۹ تیر ۹۸ ،‌ ۰۱:۵۷
bolet_tele
به گزارش جی کی نیوز؛حسین دلشب صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر مناطق خارگ، نای‌بند و مند را یکی از نقاط مهم زیست آهوان دانست و اظهار داشت: خارگ با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد از ظرفیت بالایی به عنوان زیستگاه آهوان برخوردار است.   وی با اشاره به روند افزایش جمعیتی آهوان در […]
کد خبر: 13740
تاریخ انتشار: شنبه ، ۲۰ مرداد ۱۳۹۷ - 21 July , 2019

به گزارش جی کی نیوز؛حسین دلشب صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر مناطق خارگ، نای‌بند و مند را یکی از نقاط مهم زیست آهوان دانست و اظهار داشت: خارگ با داشتن ویژگی‌های منحصر به فرد از ظرفیت بالایی به عنوان زیستگاه آهوان برخوردار است.

 

وی با اشاره به روند افزایش جمعیتی آهوان در خارگ خاطرنشان کرد: با توسعه زیرساخت‌های زیستی در خارگ جمعیت آهوان در این جزیره مرجانی افزایش یافته که سرشماری از این جانواران در ماه جاری آغاز شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر افزود: سرشماری تابستانه آهوان خارگ با موفقیت اجراکه خوشبختانه تعداد ۸۱۱ راس آهو در خارگ سرشماری شد.

دلشب بیان کرد: در سال‌های اخیر با تلاش حفاظت محیط زیست خارگ و همراهی و همکاری مردم دوستدار طبیعت و همچنین شرکت‌های مستقر در خارگ جمعیت آهوان افزایش یافته است.

وی با تاکید بر جلوگیری از تلفات آهوان در خارگ افزود: با توجه به افزایش جمعیت آهوان خارگ نسبت به سطح به منظور جلوگیری از بروز بیماری‌های واگیردار وکاهش تلفات جاده‌ای نیاز است که با انجام طرح کنترل جمعیت این گونه، تعدادی از این آهوان از جزیره خارج شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهربا بیان اینکه تعلیف و تامین آب آهوان در خارگ به‌صورت دستی انجام می‌شود بیان کرد: با انتقال علوفه به جزیره خارگ محیط‌بانان به‌صورت دستی آهوان را تعلیف می‌کنند.

دلشب با بیان اینکه زیست آهوان در خارگ دارای قدمت بالایی است تصریح کرد: این زیستگاه سبب شده مردم خارگ در حفاظت از آن رسالت خود را انجام دهند و حفاظت از آهوان اهمیت زیست محیطی و اجتماعی زیادی برای عموم مردم خارگ و دوستداران محیط زیست طبیعی دارد.

منبع:تسنیم


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2896
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار