bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 03 آبان 99 ،‌ 03:08
bolet_tele
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان بوشهر از دستگیری حفاران غیرمجاز در جزیره خارگ خبر داد.
کد خبر: 13867
تاریخ انتشار: دوشنبه ، 30 مهر 1397 - 24 October , 2020

به گزارش جی کی نیوز، ناصر امیرزاده از دستگیری حفاران غیر مجاز در جزیره خارک را داد و اظهار داشت: این حفاران غیرمجاز مواریث فرهنگی بامداد دوشنبه 30 مهرماه 1397 در نزدیکی بقعه میر محمد حنفیه در حین انجام حفاری دستگیر شدند.

او افزود: این عملیات با همکاری نیروی انتظامی، پلیس اطلاعات و یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر مستقر در جزیره خارگ صورت گرفت .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر تاکید کرد: عملیات دستگیری این گروه غیرمجاز حفاری پس از چند روز بررسی و تحقیق با همکاری دستگاه های امنیتی و مردم میراث دار و فرهنگ دوست این جزیره صورت گرفت است .

امیرزاده یادآور شد: این افراد پس از دستگیری جهت اعمال قانون به مراجع قضایی تحویل داده شدند و موضوع به منظور شناسایی احتمالی سایر افراد مرتبط با این باند در دست بررسی است.

او همچنین اضافه کرد: حفاری‌های غیرمجازی در این جزیره در یک هفته اخیر صورت گرفته بود که پس از تهیه گزارش با هماهنگی های صورت گرفته،کارشناسان باستان شناسی این اداره کل جهت کارشناسی به محل اعزام شدند و پس از بررسی و با هماهنگی علی جوکار مسئول میراث فرهنگی مستقر در جزیره با نیروهای انتظامی حفاران غیر مجاز دستگیر و به مراجع قضایی و قانونی تحویل داده شدند .در این حفاری ها هیچگونه آثارتاریخی مکشوفه ایی یافت نشده است و فقط تخریب محیطی صورت گرفته است.

منبع :نخ نیوز


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار