bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۳۱ اردیبهشت ۹۸ ،‌ ۰۹:۱۶
bolet_tele
جی کی نیوز؛خط لوله زیردریایی ۲۴ اینچ انتقال نفت میدان ابوذر به جزیره خارک تعمیر و از آلودگی احتمالی دریا جلوگیری شد. به گزارش جی کی نیوز؛کارکنان واحد تعمیرات زیر آب این منطقه، موفق به مهار نشتی و تعمیر خط لوله ۲۴ اینچ انتقال نفت میدان ابوذر به خارک (بدون قطع روند تولید) شدند. رفع […]
کد خبر: 13883
تاریخ انتشار: شنبه ، ۵ آبان ۱۳۹۷ - 22 May , 2019

جی کی نیوز؛خط لوله زیردریایی ۲۴ اینچ انتقال نفت میدان ابوذر به جزیره خارک تعمیر و از آلودگی احتمالی دریا جلوگیری شد.

به گزارش جی کی نیوز؛کارکنان واحد تعمیرات زیر آب این منطقه، موفق به مهار نشتی و تعمیر خط لوله ۲۴ اینچ انتقال نفت میدان ابوذر به خارک (بدون قطع روند تولید) شدند.

رفع نشتی خط لوله و اتصالات تحت فشار (on Line) روشی است که از طریق آن می‌توان نشتی ایجاد شده را در حین فرآیند تولید برطرف و به این ترتیب از هدررفت سرمایه ملی جلوگیری کرد. در این مسیر با توانمندی و تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی غواصان و کارکنان تعمیرات زیرآب منطقه خارگ، برگزاری جلسات متعدد کمیته بحران و برنامه‌ریزی دقیق مسئولان منطقه و سرپرستان واحدهای مربوطه این عملیات مهم مدیریت شد و با موفقیت به پایان رسید. گروه عملیاتی پس از یافتن و علامت‌گذاری محل نشتی، با تغییر شرایط فرآیندی از نشت نفت جلوگیری و نسبت به اجرای عملیات لنگر‌اندازی و تثبیت موقعیت شناور پشتیبانی‌کننده عملیات غواصی اقدام کردند.

با اجرای حدود ۵۷۳۰ نفر دقیقه عملیات غواصی و انتخاب تدابیر و جداول توسعه داده شده به لحاظ زمان غوص و برداشت فشارهای مناسب در اتاق فشار غواصی (DDC) و ایستگاه‌های زیرآب، همچنین با استفاده از ابزار دستی، واترجت زیرآبی و دستگاه هیدرولیک، با توجه به مدفون بودن بیش از دو سوم خط لوله در بستر دریا و خروج آب با فشار زیاد همراه مواد شیمیایی جداکننده، غواصان نسبت به برداشتن پوشش سیمانی و قیری سطح لوله اقدام کردند و در نهایت نصب یک دستگاه نشت‌بند ۲۴ اینچ کلاس ۶۰۰ را با موفقیت به سرانجام رساندند.

به گزارش روابط عمومی شرکت نفت فلات قاره در منطقه خارگ، این عملیات با مسئولیت‌پذیری و مهارت قابل تحسین گروه تعمیرات زیر آب منطقه خارک، از ایجاد آلودگی زیست‎محیطی دریایی و کاهش تولید نفت جلوگیری کرد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2321
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار