bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۹ تیر ۹۸ ،‌ ۰۱:۵۷
bolet_tele
به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار و سند چشم انداز توسعه کشور تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان محیط زیست کشور، شرکت پتروشیمی خارگ و بخشداری ویژه خارگ منقعد شد.
کد خبر: 14096
تاریخ انتشار: جمعه ، ۵ بهمن ۱۳۹۷ - 20 July , 2019

جی کی نیوز؛محمود رضایی بخشدار ویژه خارگ  اظهار کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و در مرکز ثقل صادرات کشور با همراهی و همدلی همه جانبه شرکت پتروشیمی خارگ موفق شدیم تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان محیط زیست کشور، شرکت پتروشیمی خارگ و بخشداری ویژه خارگ منقعد شد.

وی افزود: این تفاهم نامه به منظور دستیابی به اهداف توسعه پایدار و سند چشم انداز توسعه کشور در افق ۱۴۰۴ توسط معاون محیط زیست دریایی سازمان محیط زیست، مدیرعامل شرکت پتروشیمی و بخشدار ویژه خارگ به امضا رسید.

بخشدار ویژه خارگ با اشاره به مفاد این تفاهم نامه تصریح کرد: در این سند تفاهم شد که همکاری سه جانبه ای در تحقق توسعه پایدار در جزیره و جلوگیری از انتشار آلاینده‌های زیست محیطی صورت گیرد.

وی بیان کرد: همچنین ارتقای آموزش و فرهنگ سازی محیط زیست در جزیره خارگ و همکاری در ایجاد بسترهای مناسب برای اجرای طرح های پژوهشی و توسعه همکاری با شرکت های دانش بنیان و فن آوری نو در رفع آلودگی های محیط زیستی در برنامه ریزهای از پیش تعین شده و مدون به انجام رسد.

رضایی گفت: مشارکت در ارتقای کیفیت محیط زیست و احیا و بازسازی زیستگاه‌های جزیره خارگ در خصوص لاکپشت‌ها و همکاری ارتقای خدمات آزمایشگاهی و پایش‌های زیست محیط در جزیره خارگ در حد امکانات آزمایشگاه از اهداف اصلی است که در این تفاهم نامه تدوین شده است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان محیط زیست هم در این تفاهم نامه متعهد شد که تسریع و همکاری  لازم در روند فعالیت های طرح های توسعه مجتمع پتروشیمی خارگ وفق قوانین و مقررات محیط زیست و همکاری با واحد HSE مجتمع پتروشیمی خارگ در راستای پیشگیری، شناسایی و رفع آلودگی های محیط زیست را بصورت مستمر داشته باشد، همچنین کارگروهی مسئول نظارت بر اجرای این تفاهم نامه توسط سه ارگان انتخاب شد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2879
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار