bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 31 مه 20 ،‌ 03:34
bolet_tele
عزیزان هیچ مسئولی حال شما وخانواده شما را نه درک می کند ونه می خواهد دراین شرایط بحرانی وبغرنج قرارگیرد، هیچ مسئولی درد شما را نمی داند ونمی خواهد بداند !
کد خبر: 14379
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 28 آوریل 2019 - 31 May , 2020

سید فریورموسوی

هوای استان بوشهرکه خراب می شود و بالطبع آن، هوای خلیج فارس که بهم می ریزد تازه ما خارگی ها زانوی غم بغل میگیریم و به دنبال چه کنیم چه کنیم می دویم !!! شرایط جوی وقتی که به هم میریزد، تازه یادمان می افتد که ای وای راستی جریان تردد دریاییمان به کجا رسیده است؟ چهل سال از انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می گذرد اما هنوزهم “در یتیم” خلیج همیشه فارس، برای تردد مردمانش، وام دار جمله ی زیبای جلال آل احمد هستند که لقب “دریتیم” خلیج همیشه فارس را به جزیره خارگ اطلاق نمود! هنوز هم هیچ مقام ومسئولی دراستان بزرگ و پهناور بوشهر، همان استانی که سرداران بزرگی چون رئیسعلی دلواری که مظهرشجاعت، وطن پرستی، نوعدوستی و روح بزرگ انسانیت بود، جوابگوی مردم مظلوم خارگ نبوده و نیست !

کجایند رهروان این سرداردلیرایرانی ؟ ظریفی می گفت : ازسالی که خارگ در تقسیمات کشوری به زیر نظر استان بوشهر رفت، اوضاع و احوال خوب آن روزهایش برباد رفت ! ظریف دیگری می گفت : جزیره خارگ دراستانداری بوشهر همه ساله آخرین ردیف بودجه های عمرانی، آبادی، شهروندی وخدمات و . . . را بخودش اختصاص داده ومیدهد!

و در آخر ظریف دیگری هم می گفت: من تا یاد دارم مردم مظلوم و همیشه مقاوم خارگ، برای ترددشان با مشکلات عدیده ای مواجه بوده و هستند و واقعا” نه مدیری وجود دارد که به درد آنها برسد ونه فریادرسی هست !

اما در تقسیمات دریافت بودجه کشوری، استانداری بوشهرتنها به واسطه همین جزیره خارگ، رقم های قابل توجهی را دریافت می کند که دلیل اصلی آن هم صادرات بیش از۹۳ درصد ازنفت ایران ازاین جزیره است . . .  و دراین میان دریغ از یک درصد توجه و نگاه ویژه مسئولان شهری، سیاسی واجتماعی این استان به این جزیره اسرارآمیز! تمام مسئولانی که تاکنون به این جزیره سفرکرده اند درقول دادنهایشان ید طولانی داشته و در این رابطه حرفشان همیشه حرف بوده است اما در انجام و عمل، متاسفانه تا دلتان بخواهد مسئول ناکارآمد وناتوان داشته وداریم ! بحث، بحث تردد مردم ولایتمداراین جزیره است، بحث درد و رنج این مردم بی پناه است که کسی نه حرفشان را می شنود و نه کسی به ایشان توجه ای دارد ! متاسفانه فضای مجازی برای مسئولان کشورمان تبدیل به فضایی برای مانور وسلفی گرفتن و فرار از بارمسئولیت و شانه خالی کردن از زیر بار کارهای اجرایی وروزمره شان، شده است!

تا قبل ازانقلاب اسلامی ایران، حاکمیت این جزیره برعهده خوزستان بود ودرآن زمانها مشکلی به نام تردد وجود نداشت چراکه هواپیمایی ایران ایر، هما ( جمهوری اسلامی ایران فعلی )، هرروزدرمسیرهای تهران، اصفهان، شیراز، بوشهر، آبادان وبالعکس تردد داشت و یادم می آید بلیط آن زمان خارگ به تهران هفتصد وپنج ریال بود !!! که اهالی بومی هم قدرت خرید وتهیه بلیط را داشتند وهم جا برای همه اهالی بود، ضمن آنکه لنج های باربری ومسافربری درمیان ساحل خارگ وگناوه مدام درتردد بوده واهالی برای جابجایی وتردد مشکل خاصی نداشتند! اما با پایان یافتن جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، وبعد ازجانبازی ها وفداکاری های مردم خوب وخونگرم خارگی، مشکلات عدیده ایشان یکی پس ازدیگری نمود پیدا کرد که اگر از تهیه مایحتاج، آب شرب، سیستم فاضلاب شهری، آرد ونان، میوه وسبزی تازه، بیکاری، سرگرمی وتفریحات سالم، ورزش و نبود درصحنه های کشوری و . . . بگذریم ، عمده ترین مشکلات این عزیزان تردد ونحوه تردد آنها از مسیر آبی است، و این درحالی است که اگریک فرد بومی بخواهد بهمراه خانواده اش به خارج ازخارگ تردد نماید، هزینه کشتی برایش زیاد است وهزینه هواپیما برایش کمرشکن!

اما مشکل اصلی، هوای ناپایدار و پشت آب ماندن بومی ها وکارکنان شرکت های غیرنفتی است که ازمزایای پرواز رایگان محروم می باشند.

بحث تردد دریایی و شناورها که پیش می آید، به ناگاه یاد مان به سریال تکراری آروس مهیار می افتد، همان کشتی ناز و پرنعمتی که برایش بودجه ای حدود سی میلیارد تومان درنظرگرفته شد ( براساس گفته های جدید مسئولان استان ) و درنهایت با رقمی حدود هشت میلیارد تومان ساخته وبه آبهای نیلگون خلیج همیشه فارس انداخته شد تا به مردم خارگ سرویس دهی نماید ! کشتی ای که هم اکنون درشهربی کشتی خارگ به کشتی دریاها لقب گرفته است ومعلوم نیست صاحب ومنصب آن کیست! یادمان به سریال جومونگ می افتد که با آنکه بیش ازبیست بارازتلویزیون پخش شده اما بالاخره پایان یافته اما این سریال کشتی آروس مهیار یا تایتانیک فعلی خلیج همیشه فارس، هنوزبه انتها نرسیده است!

یادمان باشد تاریخ درحال تکرارشدن است و با بدی هوا وشرایط خراب جوی، بازهم سرمردم خارگ بی کلاه می ماند، گاه یک هفته، گاه دوهفته وسال گذشته سه هفته دریای متلاطم خلیج همیشه فارس، تردد دریایی را ازاین مردم گرفت وزندگی شان رافلج کرد! ای کاش مسئولانی که دراین استان زندگی می کنند، یکی ازاعضای خانواده خود را به اجبار و برای زندگی به خارگ می فرستادند تا درد این مردم راحس و حالشان رادرک کنند !

عزیزان هیچ مسئولی حال شما وخانواده شما را نه درک می کند ونه می خواهد دراین شرایط بحرانی وبغرنج قرارگیرد، هیچ مسئولی درد شما را نمی داند ونمی خواهد بداند !

درخارگ کسی نمی تواند برایتان کاری انجام دهد چرا که درسطح مدیران عالی رتبه دراستان تمامی دستورات واقدامات را بایکوت می نمایند. سریال جومونگ تا کنون بارها ازسیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شده وبه پایان رسیده است اما سریال تردد دریایی شهروندان خارگی به پایان نرسیده است وهمچنان بحث روزوداغ مجامع داخلی . . . نه برون شهری خارگ بوده وخواهد بود ! واقعا چگونه وچطور تا کنون و با آنکه سالهای پیش شاهد مرگ ومیردانشجویان جوان درمسیرآبی خارگ به گناوه بودیم ، کشتی درست وحسابی ای برای تردد این مردم خریداری نشده است !؟


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 7771
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار