bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 15 مرداد 99 ،‌ 07:40
bolet_tele
مسئولان استان بوشهرفقط و فقط بوشهر و برازجان و در نهایت گناوه رامی بینند وبس !
کد خبر: 14398
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 10 اردیبهشت 1398 - 7 August , 2020

سید فریورموسوی

یکی ازبیانات مهم و درخور توجه مقام معظم رهبری به مسئولان کشورمان که همیشه هم درسخنان گیرا و شیوایشان به همه گوشزد نموده و هر بار تکرارمی کنند، دلخوشی زیاد مسئولان نظام و مردم کشور به درآمدهای نفتی و کسب درآمد از فروش نفت و میعانات گازی است که همیشه هشدار داده و فرموده اند که مراقب باشید کشور به این هزینه ( فروش نفت ) محتاج نگردد ! اما نه گوش شنوایی بوده ونه مسئولی که به فکرامروزش باشد ! حال و روز مردم خارگ هم دقیقا” به سخنان تاثیرگذارمقام معظم رهبری بازمی گردد، ما خارگی ها همه به دنبال پروازنفت، امکانات نفت، هزینه های نفت، نیم نگاه نفت، مراودات نفت و . . . بوده و هستیمو به جای اینکه حق و حقوقمان را ازمرجع رسمی آن طلب نمائیم، چشممان به مسئولان خدوم نفت دراین جزیره بوده است! شهروندان خارگی حاضرند که برای تهیه یک بلیط پروازی ساعت ها و روزها وقتشان را تلف نمایند اما به دنبال حق اصلی و حقوق حقه شان که پرواز رسمی یکی از ایرلاین های ایرانی است، نروند! پروازی که در زمان گذشته وهر روز بین شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، خارگ، آبادان و بالعکس انجام می گرفته و همه عزیزان شهروند خارگی با آن تردد می نموده اند! حقی که بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ازبین رفت وخود ما به دنبال آن نرفتیم ! اما از پرواز که بگذریم، و بقول بومیهای اصیل خارگی، مبادلات مرزی و تعاونی مرزنشینان خارگ نیزخیلی زود ازمیدان به در رفت واین درحالی است که هم اکنون اکثر بنادر استان بوشهر ازاین تسهیلات استفاده بهینه می نمایند، شهروندان خارگی که روزگاری در بدترین زمان جنگ و خرابی هوا با موتورلنج های خود میان خارگ وکویت و دبی درتردد بودند تا اجناس تعاونی مرزنشینان را به خارگ وارد نمایند، اکنون گوشه نشین خانه های خود شده و دست ازکارکشیده اند!

جزیره خارگ

 طرح جامع شهری خارگ، یکی دیگر از معضلات مردم این جزیره است، طرحی که حالا بیش از آنکه جدی باشد، به یک بازیچه برای اهالی و شهروندان خارگی تبدیل شده است و هر مسئولی حل آن را به گردن مسئول دیگری می اندازد! طرح جامع شهری حق مسلم خارگی هاست!

آنها که زندگانی خود را دراین جزیره سپری کرده ودرطول هشت سال دفاع مقدس هرگز پاپس نکشیدند تا آنجا که بقول امام راحلمان که فرمودند : صادرات نفت از این جزیره و درطول هشت سال جنگ، حتی برای لحظه ای قطع نگردید و این علی رغم بمباران های شدید و تا حدودی روزانه دژخیمان عراقی انجام گردید که دراین میان حضور گسترده همین اهالی بومی بود که یار و یاور صنعت نفت بودند اما الان که نیاز به یک طرح جامع شهری دارند، با برچسب زدن به ایشان، حتی حاضر به طرح آن درمراجع ذیصلاح نبوده ونیستند!

کارت بومی وشرایط تردد ازدیگرمشکلات عدیده این مردم مظلوم و ولایتمداراست که بایستی خیلی جدی مورد بازبینی قرارگیرد، ازاینکه خارگ یک جزیره سوق الجیشی و حساس و صنعتی است و از نظر ایمنی و امنیتی برای کل کشورمان حائز اهمیت می باشد، شکی درآن نبوده و نیست اما همین مردم در بدترین روزهای جنگ تحمیلی براحتی آب خوردن و با کارت های بومیشان به این جزیره تردد می نمودند و درصورت مفقودی کارتشان، درابتدا شهرداری و این اواخر بخشداری نسبت به صدور کارت المثنی برای این عزیزان اقدام عاجل انجام می داد ! اما حالا برای دریافت همین کارت بی ارزش ( ازنظرکمی وکیفی )، بایستی ازهفت خوان رستم گذرکرد! بازهم این مشکل ازداخل خارگ قابل حل شدن نخواهد بود چرا که مسئولان سیاسی امنیتی استانداری بوشهر  می بایستی یک بار برای همیشه آن را حل و فصل نمایند تا مثل حالا شاهد آن نباشیم که یک شهروند بومی و اصیل خارگی کارت تردد خارگ را داشته باشد و یک غیر بومی و غیرشهروند خارگی، کارت تردد شهروند خارگ رادراختیارخود داشته باشد! درادامه از دیگر مشکلات مردم خارگ، آزاد اعلام نشدن بندرخارگ بعنوان بندرآزاد است! معلوم نیست دلایل مستند و قابل توجیه که می بایستی جزیره خارگ برای بندرآزاد اعلام شدن داشته باشد، کدامند که وزارت کشور از آزاد اعلام کردن آن امتناع می ورزد!؟ بازهم شهروندان خارگی همانند سایر بنادر آزاد ایران که ازاین مزایا برخوردارند، ازاین نعمت برخوردار نبوده ومتاسفانه هیچ مسئولی درسطح استان بوشهرنیست که دلش به حال این مردم بسوزد وحق قانونی وبحقه شان رابه ایشان بدهد !

اینها برخی از مشکلات کلان شهروندان و اهالی بومی خارگ است که هیچ ارتباطی با ادارات نفتی سطح جزیره نداشته  و نخواهد داشت و بعضا” بی مورد آنها را به ایشان نسبت می دهیم ! مردم خارگ بایستی حق و حقوق حقه شان را از مراجع ذیصلاح آنهم نه دراستان بوشهر، بلکه از پایتخت نشینان تهران بزرگ بگیرند . . . مسئولان استان بوشهرفقط  و فقط بوشهر و برازجان و در نهایت  گناوه رامی بینند وبس ! 


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار