bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۳ مهر ۹۸ ،‌ ۰۷:۰۳
bolet_tele
شهردار خارگ در نشست با مسئولان استان بوشهر گفت: شهروندان این جزیره در معرض مستقیم آلایندگی های زیست محیطی به خصوص دود ناشی از سوختن مواد نفتی هستند.
کد خبر: 14669
تاریخ انتشار: پنج شنبه ، ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - 16 October , 2019
به گزارش جی کی نیوز و به نقل از ایسنا ، عبدالحمید صفایی با ارائه بخشی از عملکرد یک و نیم ساله شهرداری خارگ اظهار کرد: خوشبختانه با توجه به رویکرد و نگاه ویژه و مثبت مسئولین محترم استانی نسبت به شرایط خاص خارگ، امروز مسیر تعالی و توسعه این جزیره بیش از همیشه هموار گردیده است و باید اذعان کرد که مسئولین محترم دلسوزی و نگاه ویژه خود را به معنای واقعی کلمه به عمل تبدیل کرده اند.

وی تاکید کرد: مساعدت مسئولان ارشد استان در خصوص افزایش اعتبارات و تملک دارایی ها گواه این ادعاست که ضمن درک مناسب از شرایط خاص جزیره، دغدغه رفع مشکلات این گوهر درخشان خلیج فارس را دارند.
مدیریت شهری خارگ در ادامه با قدردانی از مساعدت ویژه استاندار بوشهر در تخصیص اعتبار به منظور حمایت از شهروندان بومی در مسئله تردد دریایی عنوان کرد: معضل دیرینه تردد دریایی خارگ که دشواری های فراوانی را به شهروندان شریف خارگ تحمیل کرده بود، با حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر و همت بخش خصوصی بومی امروز تا بخش زیادی مرتفع شده است.
وی عنوان کرد: در این خصوص پس از پیگیری های اینجانب و نمایندگان مردم در شورای اسلامی شهر، با نظر مثبت استاندار بوشهر مبلغ قابل توجهی به منظور پرداخت بخشی از مابه تفاوت هزینه بلیط تردد کشتی در نظر گرفته شد تا از مردم بومی و دریادل جزیره خارگ حمایت شود.
 
شهردار خارگ با تشریح مشکلات عمده شهروندان این جزیره افزود: علی رغم مسیر پرشتاب توسعه جزیره خارگ به همت خدمتگزاران مردم در جزیره، اما همچنان شهروندان خارگ با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند که از جمله این موارد می توان به تخصیص میزان نه چندان مناسب حق آلایندگی و ارزش افزوده به خارگ اشاره نمود، آن هم در شرایطی که مردم جزیره خارگ در معرض مستقیم آلایندگی های زیست محیطی به خصوص دود ناشی از سوختن مواد نفتی هستند.
صفایی با اشاره به دو پروژه شاخص مجموعه شهرداری اضافه کرد: از ابتدای حضور در خارگ حل دو مشکل دیرینه و بزرگ جزیره خارگ را در دستور کار قرار دادیم که منجر به دو پروژه احداث ساختمان آتش نشانی و ساختمان مدیریت بحران پس از ۵۰ سال در جزیره خارگ گردید.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم اجرای پروژه های زیرساختی در جزیره، خواستار نگاه خاص و توجه بیش از پیش استاندار محترم به عمران شهری خارگ هستیم

بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 4521
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار