bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 19 فروردین 00 ،‌ 09:45
bolet_tele
ثبت‌نام از داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در فرمانداری شهرستان‌های کشور و نیز در وزارت کشور آغاز می‌شود و افرادی که تمایل به کاندیدا شدن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، می‌توانند تا روز جمعه چهارم دی‌‌ماه به‌ مدت 7 روز کاری و در ساعت اداری، به محل […]
کد خبر: 1474
تاریخ انتشار: جمعه ، 27 آذر 1394 - 13 April , 2021

ثبت‌نام از داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از فردا در فرمانداری شهرستان‌های کشور و نیز در وزارت کشور آغاز می‌شود و افرادی که تمایل به کاندیدا شدن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، می‌توانند تا روز جمعه چهارم دی‌‌ماه به‌ مدت 7 روز کاری و در ساعت اداری، به محل فرمانداری شهرستان‌ها مراجعه کنند.

همچنین گفته می‌شود که هر کدام از چهر‌ه‌های شاخص سیاسی کشور که قصد کاندیدا شدن در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را دارند، در وزارت کشور حضور می‌یابند.

فعالیت هیئت‌های اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز 21 آذرماه آغاز شده است که به این ترتیب، این هیئت‌ها پس از پایان مهلت ثبت‌نام در روز چهارم دی‌ماه، در مدت 10 روز، طبق استعلامات از مراجع چهارگانه نظیر، ناجا، قوه قضائیه، وزارت اطلاعات و سازمان ثبت احوال، صلاحیت داوطلبان را مورد بررسی قرار می‌دهند. همچنین، طبق قانون اساسی پس از اتمام مهلت 10روزه فعالیت‌های اجرایی انتخابات خبرگان رهبری برای بررسی صلاحیت کاندیداها، هیئت‌های نظارت صلاحیت افراد را بررسی کرده و سپس شورای نگهبان نظر نهایی‌اش را درباره صلاحیت کاندیداها اعلام می‌کند.

قرار است در روز هفتم اسفندماه، 88 نفر برای عضویت در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نیز 290 نفر برای نمایندگی مجلس با رأی مستقیم مردم انتخاب شوند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار