bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۷ دی ۹۸ ،‌ ۰۱:۰۰
bolet_tele
نمایش «جنگ بازی» این روزها میهمان تالار هنرمندان و سالن استاد انتظامی می‌باشد
کد خبر: 15294
تاریخ انتشار: سه شنبه ، ۷ آبان ۱۳۹۸ - 18 January , 2020

به گزارش جی کی نیوز ؛نمایش «جنگ بازی» این روزها میهمان تالار هنرمندان و سالن استاد انتظامی می‌باشد اثری که تولید جزیره خارک است و به نویسندگی حسن حاجت پور و کارگردانی عبد بناری  و تهیه کنندگی پانته آ بهرام با کوله باری از تجربه در حال اجرا می‌باشد و تا پایان آبان ۹۸ مهمان تهرانی ها خواهد بود .

هنرمند خوش قریحه جزیره خارک و استان بوشهرکوشیده است  با درامی که طرح و پلاتی ساده دارد، نمایشی مواج و ریتمیک اجرا کند.نمایشی که رنگ و بوی بومی و روح ساده و پرصداقت مردمان جنوب کشور، آن را به داستانی جذاب و دوست داشتنی برای مخاطب تبدیل می کند. بار عاطفی داستان زیاد است؛ جان مایه کودکی و قصه ای متناسب با دنیای مخاطبان کودک و نوجوان بر این بار عاطفی افزوده و این مهم در بازی بازیگران نمود پیدا کرده است.

جواد وزیری، زینب فخار، فرید عرب زاده و مهسا انتشاری در این نمایش بازی های پویا، دینامیک و قابل باوری برای تماشاگران ارائه می دهند. تک تک بازیگران نمایش جنگ بازی در حد استاندارد و در منتهای تلاش، نقش هایشان را با استفاده از توانایی های ذاتی خود پرداخت می کنند.

نمایش «جنگ بازی» در کل اثری انرژیک است و این انرژی بالفعل نمایش در ۵۰ دقیقه ای که برای مدت زمان کار تنظیم شده، مثل جریانی ساختاری تک تک عناصر اجرایی از بازیگری و نور و موسیقی را در بر گرفته است. موسیقی این نمایش نیز بسیار خاص، زیبا و در عین حال محوری است. موسیقی ای که سازهای شناسنامه دار بوشهر بر آن مهر تولید خاص آن دیار را زده اند. نقش محوری موسیقی را درست در دقایق اوج، فراز و فرود داستان حس می کنیم که در خیلی از موارد به زبان اصلی اجرا تبدیل می شود و ترسیمی حسی و روحی و روانی از حالات شخصیت های داستان و حس و حال قصه و اتفاقات و رویدادهای نمایش ارائه می دهد؛ زمانی که موسیقی شاد است و به شدید ترین ضرباهنگ می نوازد؛ یا زمانی که به غم می رسد و به سوزناک ترین لحن ندا سر می دهد.

و در نهایت، باز باید بر این نکته تأکید کنیم که نمایش «جنگ بازی» اثری اصیل است. عین یک فیلم، یا رُمانی خاص، برشی از زندگی، زبان و ذهن انسان معاصر جنوب کشور ما، به ویژه بوشهر و بالاخص جزیره خارک را نشان می دهد. انسانی که کودکی هایش در زیر بمب های دوران جنگ و انفجار ترکش خمپاره به یک تراژدی فراموش نشدنی شبیه است و حالا در بزرگسالی اش با چهره ای مبهوت و چشم هایی غمگین از یادآوری خاطرات و کودکیِ گذشته به آینده و افق دوردست می نگرد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 5912
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار