bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
جی کی نیوز :به همت شرکت پایانه های نفتی ایران ،اداره ورزش و جوانان و کانون بسیج ورزشکاران ، کارگاه آموزشی بحران بلوغ با حضور  بانوان جزیره خارک  بمناسبت  دهه مبارک  فجر برگزار گردید به گزارش جی کی نیوز؛در نشستی با حضور بانواع جزیره خارگ ، کارگاه بحران بلوغ با حضور دکتر مریم  صف آرا، روانشناس […]
کد خبر: 15749
تاریخ انتشار: دوشنبه ، 14 بهمن 1398 - 20 January , 2022

جی کی نیوز :به همت شرکت پایانه های نفتی ایران ،اداره ورزش و جوانان و کانون بسیج ورزشکاران ، کارگاه آموزشی بحران بلوغ با حضور  بانوان جزیره خارک  بمناسبت  دهه مبارک  فجر برگزار گردید

به گزارش جی کی نیوز؛در نشستی با حضور بانواع جزیره خارگ ، کارگاه بحران بلوغ با حضور دکتر مریم  صف آرا، روانشناس بالینی و مدرس دانشگاه در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش جزیره خارگ برگزار گردید.

در این نشست تخصصی که درخصوص بحران بلوغ تشکیل گردید، دکتر صف آرا به اهمیت این دوره از زندگی و نقش آن در سلامت روان و سعادت فرد اشاره کرد و افزود : یکی از موضوعاتی که در مورد بحران بلوغ باید مورد توجه والدین و مربیان مدرسه قرار گیرد ، تغییر تصوری و ذهنی در مورد بلوغ است.
وی افزود: تصویری که بحران بلوغ به اذهان متبادر می کند ، نمائی است سخت ، رنج آور و نا مبارک … و این در حالی است که اگر به بلوغ به عنوان مبدا و آغازی خجسته برای ورود به بزرگسالی نگریسته شود، تابوی ناهنجار این پدیده سرنوشت ساز شکسته شده و مسیرهای رفتاری -عاطفی هموار و متعالی تری را پیش رو قرار می دهد.

دکتر مریم صف آرا در ادامه ی بحث تغییر نگرش نسبت به بلوغ افزود که می توان با نماد آفرینی هایی همچون جشن بلوغ ، ورود نوجوان را به آستانه بزرگسالی تبریک گفته و ناهمواری این راه را در بدو ورود ، به معبری آسان مبدل نمود.

دکتر مریم صف آرا همچنین به عوامل اثرگذار و تاثیرپذیر دیگر بر بلوغ اشاره داشته و در پایان به پرسش های حضار در این باب پاسخ داده شد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار