bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
جی کی نیوز مصاحبه اختصاصی هندبال نیوز با مهاجم مهارنشدنی تیم ملی هندبال ساحلی ایران و جوان محبوب و دوست داشتنی جزیره خارک را بخوانید
کد خبر: 15907
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 13 اسفند 1398 - 20 January , 2022

به گزارش جی کی  نیوز؛ بازی های او را که در جام جهانی روسیه۲۰۱۸ ببینید با من هم عقیده خواهید شد که سالیان سال باید بگذرد تا اُعجوبه ای چپ دست مانند او در این پست وارد عرصه هندبال ساحلی آسیا شود. بقول سعدی شیرازی :
صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را،
تا دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید

جسور ،مهارنشدنی و گلزن . شاید این سه کلمه بخش کوچکی از قابلیتهای فهیم عرب زاده شماره۲۳ تیم ملی هندبال ساحلی ایران باشد.

فهیم که متولد۱۳۷۳ در شهر خارگ در استان بوشهر است در یک خانواده کاملا هندبالی به این رشته گرایش پیدا کرد. هندبال آنچنان در خانواده عرب زاده ریشه دوانده بود که در سالهای ۸۵ و۸۶ چهار برادر(حامد،عماد،فرید و فهیم) از این خانواده در قالب تیم خارگ در رقابت های داخلی استخوانبندی اصلی تیم جزیره خارگ را تشکیل داده بودند. فهیم که از سن ۱۳ سالگی با هندبال سالنی شروع کرد و برای اولین بار درسال۸۹به اردوی تیم ملی نوجوانان دعوت شد.

در سال۹۳ بهمراه تیم بوشهر نایب قهرمان ساحلی ایران شد و سال بعد بهمراه تیم کشورمان جهت شرکت در مسابقات عمان۲۰۱۵ به مسقط رفت، در مسابقات آسیایی تایلند بهمراه تیم ملی ساحلی کشورمان مقام سوم و در مسابقات قهرمانی جهان روسیه۲۰۱۸مقام هشتم دنیا را کسب کرد.

فهیم عرب زاده در مورد پوشیدن پیراهن ۲۳‌تیم ملی ایران گفت‌: اوایل من شماره ۳ می پوشیدم و همسرم که ایشون هم هندبالیست هستن شماره۲ و ترکیب این دو عدد۲۳ میشد و من شماره ۲۳ را می پوشم.

اسطوره هندبال ساحلی در مورد خانواده با اسم بردن از پدرش گفت:پدرم در همه مسابقات به تماشای بازی من می آمد و من را تشویق می کرد و این خود یک قوت قلب برای من بود و همچنین مادرم که قبل از هرمسابقه به من تاکید میکرد که برای موفقیت من دعا می کند.هرچند که برخی مواقع که فیلم بازیهای من را می دید در زمانی که خطایی بر روی من انجام میشد در آن لحظه احساسات مادری بر ایشان غلبه میکرد و از داور و بازیکن خطاکننده انتقاد می کرد‌(با خنده)

چپ دست مهارنشدنی تیم ملی ساحلی ایران در مورد زندگی متاهلیش گفت: خانم نسرین خوشابی همسرم که فارغ التحصیل مترجمی زبان انگلیسی هستند در سال۱۳۹۵ و بعد از ازدواج مان با نقل مکان به خارگ برای اولین بار در این جزیره استارت هندبال دختران را زد و در سال ۹۷ در اولین اعزام تیم خارگ موفق به کسب مقام بعنوان مربی شد.

عرب زاده در مورد برنامه های آتی خود می گوید:
در حال حاضر که از ناحیه کتف دچار آسیب دیدگی هستم که البته انشاالله بزودی عمل می کنم و بعد از آن برای خدمت به کشور در عرصه هندبال ساحلی با تمام قدرت باز خواهم گشت.

فهیم عرب زاده که در طول این گفتگو بارها از زحمتکشان هندبال ساحلی ایران به نیکی یاد کرد افزود‌:اولین مربی من در هندبال سالنی آقای محمودباقری هستند که درهمینجا ازایشان تشکر می کنم. جا دارد تشکر ویژه از مرد دلسوز و زحمتکش هندبال ساحلی ایران آقای غلامحسین نیکویی کنم که شاهد بوده ام که چندین و چندبار از سرمایه و جیب خودشان در راستای پیشرفت هندبال ساحلی هزینه کرده اند. تشکر ویژه از آقای سیدحسن افتخاری که اگر ایشان نبودند قطعا در حال حاضر چیزی به نام هندبال ساحلی در این وضعیت که تا مقام هشتم جهان پیش رفته ایم وجود نداشت. ایشان برای هندبال ساحلی ایران یک نعمت هستند .همچنین از آقای مصباحی عزیز مربی تلاشگر و آقای مهدی قشقایی که برای تیم ساحلی سنگ تمام می گذراند از همگی این عزیزان تشکر میکنم.

گفت و گو مهدی کیانی


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار