bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران گفت: این شرکت ضمن عمل به دستورالعمل های ویژه پیشگیری و مقابله با کرونا ویروس بر چهار گام پیشگیری، آمادگی و مقابله و همچنین بازیابی سلامت متمرکز است.
کد خبر: 15964
تاریخ انتشار: دوشنبه ، 26 اسفند 1398 - 20 January , 2022

به گزارش جی کی نیوز ، عباس اسدروز اظهار داشت : با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور و با عنایت به شرایط خاص و حساس جزیره خارک و لزوم نظارت و کنترل دقیق وضعیت منطقه، ضمن استقرار اینجانب در منطقه، جلسه شرایط اضطراری با حضور روسای مناطق عملیاتی شرکت های نفتی مستقر در جزیره، مقامات و مسئولان محلی و استان برگزار و تصمیمات مقتضی مطابق با دستورالعمل های صادره از کمیته برای شرکت ملی نفت اتخاذ شده و خدا را شاکریم که تاکنون توانسته ایم شرایط را پایدار و سفید نگه داریم.

وی با اشاره به جایگاه خود به عنوان مدیر شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارک در خصوص اقداماتی که تاکنون در راستای جلوگیری از شیوع کرونا هم در ستاد و هم در مناطق عملیاتی انجام شده است، عنوان کرد: ما در نخستین گام در تاریخ نهم بهمن ماه اولین جلسه مدیریت بحران برگزار کردیم و بر اساس آن مقرر شد که از آن زمان اقدامات پیشگیرانه در سطح جزیره، در مبادی ورودی و خروجی اجرایی شوند و برای تحقق این امر، آن را در دستور کار متولیان قرار دادیم.

اسدروز با اشاره به این که مدل مدیریت بحران در این شرایط از سوی شرکت ملی نفت ایران طراحی شده و در چارچوب آن به لحاظ ساختاری مسئولیت ها و نقش ها مشخص شده اند، افزود: ما نیز همین مدل مدیریت بحران را که شامل ۴ گام پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازیابی است، در منطقه به اجرا درآورده ایم.

وی با بیان این که شرکت پایانه های نفتی با مرکز قرنطینه خارک و دانشگاه علوم پزشکی بوشهر جهت اجرای اقدامات پیشگیرانه همکاری کرده است، عنوان کرد: ما برنامه ریزی های لازم را برای انجام فعالیت های فرهنگی و فرهنگ سازانه در منطقه انجام داده ایم؛ به طوری که در این راستا با نصب بنر، پوستر و برچسب بر در منازل مسکونی، تبلیغات گسترده ای  را در فضای مجازی منطقه انجام داده ایم و نیز اقدامات پیشگیرانه ای را  در جهت روحیه بخشی و آمادگی روانی مردم در دستور کار قرار داده ایم.

اسدروز خاطرنشان کرد: بر اساس ابلاغ و دستور مقام عالی وزارت که از سوی مدیر اچ اس ای شرکت ملی نفت ایران در تاریخ ۲۰ اسفند ماه به ما ابلاغ شد، در آخرین جلسه کمیته مدیریت شرایط اضطراری، در همین راستا اقدامات انجام شده را به طور مجدد مورد بررسی قرار دادیم.

وی با تاکید بر انجام اقدامات پیشگیرانه از سوی این شرکت، تصریح کرد: ما با کنترل دمای بدن و تب سنجی و بررسی علام تنفسی افراد در تمامی مبادی ورودی جزیره اعم از فرودگاه و اسکله های مسافری و صادراتی نسبت به تحقق اقدامات پیشگیرانه و در نتیجه ورود موارد مشکوک به ابتلا، جلوگیری می کنیم و در گام های بعدی نیروهای حراست در محل ادارات، اعم از ستاد و مناطق عملیاتی دمای بدن همکاران را به طور منظم مورد اندازه گیری قرار می دهند. یکی از مهمانسراهای این شرکت با ظرفیت ۲۰ نفر را به عنوان محل قرنطینه به طور کامل تجهیز کرده ایم تا در صورت شناسایی افراد مشکوک نسبت به استقرار آن ها در محل اقدام کنیم که خداروشکر تا کنون مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

اسدروز از تشکیل تیم واکنش سریع که با هماهنگی اچ اس ای و بهداشت و درمان استان تشکیل شده است، خبر داد و تشریح کرد: آموزش های لازم برای رویارویی با این شرایط در اختیار افراد قرار می گیرد و بر پایه ابلاغیه ای، مقرر شد تمام کارکنان شرکت های نفتی مستقر در جزیره که در استان های با پتانسیل خطر بالا همچون قم، گیلان و مازندران و یا در شهرهای پرخطر ساکن بوده اند که تا اطلاع ثانوی از ورودشان ممانعت به عمل آید و در همین راستا کارکنان پیمانکاری پروژه ای این شرکت با هماهنگی سایر شرکت ها تمام کارکنان پیمانکاری طرح های توسعه ای هم تا پایان شرایط اضطراری به همین ترتیب مرخص شوند.

اسدروز در خصوص تامین تجهیزات برای پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در جزیره خارک گفت: در دو مرحله نسبت به خرید ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده اقدام و میان ادارات و حتی ارگان های غیر شرکتی در منطقه نیز توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با بیان این که ۵ هزار لیتر آب ژاول با هماهنگی معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در امور تولید از سوی شرکت ملی صنایع پتروشیمی تحویل شده است، عنوان کرد: واحد اچ اس ای نسبت به آموزش کارکنان شامل رعایت بهداشت فردی اقدام کرده است و تردد غیرضروری را در تمام ادارات ممنوع اعلام کرده است.

وی با اشاره به این که از رییس بهداشت و درمان صنعت نفت بوشهر نیز دعوت شده است و وی نیز نسبت به رفع کمبودها و نیازهای بیمارستان با  قید اولویت، قول مساعد داده اند، افزود: ضدعفونی منطقه صنعتی و مسکونی این شرکت و همچنین منطقه شهری، یک روز درمیان به صورت منظم توسط اچ اس ای انجام می شود؛ همچنین ضد عفونی و گندزدایی فرودگاه و مکان های پتانسیل دار آلودگی و اسکله های مسافری روزانه در حال انجام است.

اسدروز گفت: با هماهنگی شرکت نفت فلات قاره یک فروند شناور تندرو جهت انتقال بیماران کرونایی نیز اختصاص پیدا کرده است که خوشبختانه چون مورد مبتلا تا به حال مشاهده نشده، مورد استفاده قرار نگرفته است.

وی در خصوص محدود کردن پروازهای به جزیره خارک افزود: محدودیت ظرفیت پروازها را در دستور کار قرار داده ایم و تا به حال  یک سوم پروازهای شرکت پایانه ها و فلات قاره به جزیره را در روزهای شنبه و چهارشنبه لغو کرده ایم.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار