bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 01 بهمن 00 ،‌ 08:19
bolet_tele
یک ماه و نیم پس از اعلام وجود کروناویروس جدید در استان بوشهر، بالاخره آزمایشگاه تشخیص این ویروس در استان بوشهر نیز راه اندازی شد.
کد خبر: 16074
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 10 فروردین 1399 - 22 January , 2022

به گزارش «جی کی نیوز »، در حالی که تا پیش از این نمونه های مشکوک به «کووید 19» در استان بوشهر، به انستیتو پاستور در تهران ارسال می شد، امروز، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: بر اساس وعده‌ای که به مردم استان دادیم پس از تجهیز و آماده شدن فضای فیزیکی از امروز شنبه 9 فروردین آزمایشگاه تشخیص ویروس کووید 19 در استان شروع به کار کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشت: این آزمایشگاه با دقت تشخیصی بالا قادر است پاسخ نمونه‌های دریافت شده را در مدت زمان کوتاهی ارائه دهد.

سعید کشمیری با ابراز قدردانی از زوج هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در راه‌اندازی این آزمایشگاه افزود: با توجه به کیت‌های معتبر و تجهیزات پیشرفته، کیفیت پاسخ‌دهی نتایج هم‌تراز با آزمایشگاه پاستور تهران بوده و برای اطمینان از صحت و دقت آزمایش‌ها مقرر شد تا تمامی نمونه‌های مثبت و درصدی از نمونه‌های منفی نیز به تهران ارسال شود.

عنوان داشت: تجهیزات به‌ کار رفته در آزمایشگاه تشخیص ویروس کرونای جدید ازجمله تجهیزات پیشرفته در نوع خود هستند.

دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: برای حفظ سلامت متخصصان و کارشناسان در این آزمایشگاه نسبت به بالا رفتن سطح ایمنی آن اقدامات ویژه‌ای انجام‌گرفته است.

متخصص ویروس‌شناسی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز گفت: این آزمایشگاه با تلاش‌ها و پیگیری‌های ویژه رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برای ارائه خدمت باکیفیت به هم استانی‌های عزیز راه‌اندازی شده است.

دکتر فاطمه فرشاد پور گفت: هدف از راه‌اندازی این آزمایشگاه تشخیص سریع و کوتاه شدن زمان انتظار پاسخ مولکولی عفونت کووید 19 در استان بوشهر است.

وی ادامه داد: آماده شدن به‌موقع و سریع نتایج آزمایش‌ها اهمیت بالایی برای همکاران بالینی ما در تسریع روند درمانی بیماران دارد.

دکتر فرشاد پور تصریح کرد : در حال حاضر به اتفاق دکتر طاهر خانی و به شکل 24 ساعته در خدمت هم استانی‌های عزیز هستیم.

عضو هیات‌علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: کیت‌های تشخیصی برای انجام آزمایش‌ها از شرکت المانی در اختیار ما قرارگرفته است و آزمایش‌ها بر اساس معیارهای WHO انجام خواهد شد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار