bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 25 اردیبهشت 00 ،‌ 10:06
bolet_tele
هفتمین جلسه مدیریت شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ با هدف بررسی آخرین اقدامات کنترلی پیشگیری شیوع کرونا و انجام پیش بینی های لازم در جزیره خارگ برگزار و در آن بر تداوم روند مطلوب مقابله با کرونا تاکید شد.
کد خبر: 16350
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 11 خرداد 1399 - 16 May , 2021

به گزارش جی کی نیوز ، در این نشست که شنبه، ۱۰ خرداد با حضور اعضای شورای تامین، مسئولین بخش شهری خارگ، روسای HSE شرکت های نفتی ،فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین و کارشناسان بهداشت و درمان برگزار شد، مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ به تشریح اقدامات انجام شده در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا پرداخت و افزود: از آغاز شیوع این ویروس در کشور ،متعاقب آن در جزیره خارگ نیز نشست هایی به منظور هماهنگی کلیه سازمان ها برگزار و تصمیماتی اخذ و اجرا شد.

عباس اسدروز اظهار کرد: مهمترین اقدامات انجام شده در جزیره در قالب چهار گام پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازیابی پیش بینی و اجرا شدند که در انجام این اقدامات همکاری و هم افزایی بسیار خوبی مابین سازمان‌ها، شرکت های نفتی و پتروشیمی و یگان های نظامی وجود داشته است.

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران افزود: با توجه به اینکه راه های ورود به جزیره خارگ از طریق دریا و فرودگاه انجام می شود و عمده نفرات شاغل در شرکت‌ها از شهرهای  مختلف کشور حضور دارند از همان روزهای ابتدایی شیوع ویروس در کشور ، کنترل لازم شامل تب سنجی از مسافرین در مبادی ورودی به جزیره در دستور کار قرار گرفت و غربالگری توسط بهداشت و درمان صنعت نفت و علوم پزشکی انجام شد که تا کنون هم ادامه دارد.

اسدروز تصریح کرد: یکی دیگر از اقدامات محدود کردن ورود افراد از شهرهای پرخطر و با ریسک بالا بود که در چندین نوبت تعداد پروازهای ورودی و کشتی های مسافربری به جزیره کاهش داشت.

وی ادامه داد: آموزش افراد، تامین و توزیع وسایل حفاظت فردی و ضدعفونی و گندزدایی معابر عمومی به صورت مستمر ، تعطیلی مساجد و نظارت بر اصناف و رعایت مصوبات وزارت بهداشت در مورد فاصله گذاری هوشمند، اطلاع رسانی و انتشار اخبار از کانال صحیح، تعطیلی باشگاه ها، اماکن ورزشی و رستوران ها، پایش کارکنان و عوامل دخیل در امر تهیه و طبخ مواد غذایی، تعطیلی اماکن و مشاغل پرخطر مطابق با دستورالعمل کمیته ملی مقابله با کرونا و برگزاری جلسات با حداقل نفرات از  دیگر اقداماتی بود که در حوزه مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکنون در جزیره خارگ انجام شده که ماحصل این اقدامات وضعیت مطلوب حال حاضر جزیره  است.

مدیر ارشد شرایط اضطراری منطقه عملیاتی خارگ تاکید کرد: مردم اگر از قرنطینه احساس خستگی کنند و فاصله گذاری اجتماعی رعایت نشود در جزیره به شرایط خطر می رسیم و شرایط سخت می شود، با توجه به اینکه در اینجا شرایط به مراتب متفاوت تر است، می طلبد مردم حساسیت های لازم را مثل ابتدای شیوع این ویروس داشته باشند تا شرایط کشور به حالت عادی و مطلوب برسد.

در این نشست همچنین رئیس پایانه نفتی خارگ با تشریح اقدامات کنترلی لازم در راستای شیوع  ویروس کرونا اظهار کرد: در جزیره خارگ به عنوان یکی از مهمترین مراکز صنعتی و عملیاتی کشور همبستگی فوق العاده ای بین حوزه صنعت و شهری وجود دارد و می بایست این روند تداوم داشته باشد.

سیدمحمد جواد موسوی با تاکید بر انجام فرایند غربالگری و کنترل در مبادی ورودی به جزیره افزود: در فرآیندهای عملیاتی با توجه به مسئولیت‌های واگذار شده توسط وزارت نفت به شرکت پایانه های نفتی ایران، در این پایانه ضمن رعایت اصول ایمنی، جهادگران عرصه تلاش و خدمت در حال انجام مأموریت‌های محوله خود هستند.

در ادامه این نشست مسئولین و کارشناسان به بیان گزارش اقدامات انجام شده در حوزه عملکردی خود و ارائه نظرات کارشناسی در راستای بهبود شرایط پرداختند.


برچسب‌ها:
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار