bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 01 بهمن 00 ،‌ 08:19
bolet_tele
جی کی نیوز؛برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل که بیماری زمینه‌ای دارند چه نکاتی باید رعایت شود. به گزارش جی کی نیوز؛ به گفته مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افراد بالای ۶۵ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل فشار خون، قندخون، دیابت و کسانی که طولانی مدت آسپرین مصرف می‌کنند درصورت ابتلا به […]
کد خبر: 16497
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 4 تیر 1399 - 22 January , 2022

جی کی نیوز؛برای مراقبت از بیماران کرونایی در منزل که بیماری زمینه‌ای دارند چه نکاتی باید رعایت شود.

به گزارش جی کی نیوز؛ به گفته مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افراد بالای ۶۵ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای مثل فشار خون، قندخون، دیابت و کسانی که طولانی مدت آسپرین مصرف می‌کنند درصورت ابتلا به کرونا و پرستاری از آن‌ها در منزل باید نکاتی مدنظر قرار بگیرد.

عبدالرسول عباسی افزود: این افراد باید در حد امکان در یک اتاق مجزا دارای پنجره و تهویه نگهداری شوند و اگر امکان جداسازی در یک اتاق مجزا وجود ندارد حتما فاصله دومتری با فرد بیمار و استفاده از ماسک رعایت شود.

وی ادامه داد: استفاده حداقل روزانه ۸ لیوان آب (آب میوه، آب گوشت یا آب مرغ)، مصرف سبزی‌هایی با برگ سبز تیره مانند کاهو، استفاده از میوه‌های دارای ویتامین سی مثل پرتقال ومیوه‌های فصل  و مصرف آجیل دوبار در روز دربرنامه غذایی این افراد قرار بگیرد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: از مصرف غذا‌های چرب، پیتزا، غذا‌های فرآوری شده، ترشی، سرکه، شیر و ماست البته به غیر از لبنیات پروبیوتیک پرهیز شود و سه بار در روز غرغره با  آب ولرم و نمک به ویژه قبل از خواب انجام شود.

وی بیان کرد: اگر قرار است از افراد سالمند نگهداری کنیم دوبار در روز درجه حرارت خود را اندازه‌گیری کنیم تا در صورت ابتلا به کرونا سالخوردگان را مبتلا نکنیم.

عباسی عنوان کرد: اگر کودک مبتلا به کرونا داریم نباید برای نگهداری  از این کودکان از سالمندان استفاده کرد، زیرا احتمال انتقال بیماری به آن‌ها وجود دارد.

مدیر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گفت: سرویس بهداشتی افراد مبتلا به کرونا درصورت امکان باید مجزا باشد و اگر این امکان فراهم نیست باید فاصله استفاده از سرویس بهداشتی برای دیگر افراد دو ساعت بعد باشد و پس از هربار استفاده، سرویس بهداشتی با آب ژاول یک به ۱۰ ضدعفونی شود.

وی عنوان کرد: با توجه به این که زباله‌های بیماران کرونایی نیز عفونی هستند ابتدا باید ۷۲ ساعت در یک مکان نگهداری شده و سپس دفن شوند تا احتمال انتقال عفونت به حداقل برسد.

منبع:خبرگزاری صداوسیما


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار