bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 01 بهمن 00 ،‌ 08:19
bolet_tele
خارگ از نقاط حساس و استراتژیک در ایران است که نقش بسیار مهمی را در عرصه اقتصادی خصوصاً در زمینه صادرات نفت خام کشور بر عهده دارد. به گزارش جی کی نیوز :این جزیره با توجه به حضور شرکت‌ها و تأسیسات مختلف و کارکنانی از نقاط مختلف کشور، بیش از هر جایی در معرض شیوع کرونا […]
کد خبر: 16500
تاریخ انتشار: پنجشنبه ، 5 تیر 1399 - 22 January , 2022

خارگ از نقاط حساس و استراتژیک در ایران است که نقش بسیار مهمی را در عرصه اقتصادی خصوصاً در زمینه صادرات نفت خام کشور بر عهده دارد.

به گزارش جی کی نیوز :این جزیره با توجه به حضور شرکت‌ها و تأسیسات مختلف و کارکنانی از نقاط مختلف کشور، بیش از هر جایی در معرض شیوع کرونا قرار داشته است ولی با تمهیدات انجام شده کمتر مورد هجوم این ویروس قرا گرفت.

با وجود این وضعیت، مسئولان جزیره خارگ تصمیم گرفتند تا تمهیداتی را برای پیشگیری از شیوع کرونا در این جزیره بیاندیشند و با افزایش نظارت‌ها زمینه را برای کاهش خطر فراهم سازند.

کرونا

آمادگی کامل برای مواجهه با کرونا

جانشین بهداشت و درمان صنعت نفت خارگ اظهار داشت: باید آمادگی کامل جهت هرگونه مواجه با بیماری کرونا را در جزیره داشته باشیم.

دکتر آرام پیله رودی تصریح کرد: افزایش شیوع و مبتلایان به دلیل سرعت و افزایش تست‌های مربوط به این بیماری است.

وی افزود: فاصله گذاری اجتماعی باید به‌صورت ویژه مد نظر ما قرار گیرد. زدن ماسک در تمامی اماکن عمومی الزامی است، همچنان رعایت بهداشت فردی و شستن دست‌ها به‌صورت ویژه باید مد نظر همه قرار گیرد.

جانشین بهداشت و درمان صنعت نفت خارگ تصریح کرد: در تمامی مبادی ورودی و خروجی جزیره باید پروتکل‌های ابلاغی بهداشتی ستاد کرونا باید به دقت انجام شود.

۹۹ درصد جمعیت خارگ غربالگری شد

رئیس مرکز جامع سلامت خارگ نیز بیان کرد: جزیره خارگ یکی از مراکز مهم کشور است که در دو فاز غربالگری در این جزیره به سرانجام رسید که بالای ۹۹ درصد جمعیت خارگ مورد غربالگری قرار گرفتند.

نسرین خواجه امیری افزود: گشت اصناف این مرکز درمانی با دقت و به صورت مستمر در حال بازدید از صنوف فعال در جزیره است.

وی تصریح کرد: امروز روند شیوع بیماری کرونا در استان بوشهر از شکل خطی عبور کرده و این استان در نوار جنوبی یکی از چند استان خطرناک از لحاظ شیوع بیماری به شمار می‌رود.

رئیس مرکز جامع سلامت خارگ ادامه داد: همه اهالی جزیره خارگ باید همکاری لازم را برای پیشگیری از کرونا داشته باشند و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

آگاه‌سازی اهالی جزیره

جانشین ناحیه مقاومت ثارالله خارگ گفت: در زمینه آگاه سازی و آموزش جزیره نیازمند است اقدامات مناسب‌تری صورت بگیرد، آگاه سازی باعث کنترل این بیماری خواهد شد.

علیرضا محمدی افزود: باید ضدعفونی معابر به‌صورت هدفمند مد نظر قرار گیرد، در مبادی ورودی و خروجی مراکز پرتردد جزیره مانند اسکله، بازار میوه و تره بار و ماهی، میگو کاورهای چسبنده جهت ضدعفونی کفش‌ها اقدامات لازم نیازمند است.

معاون شهرداری خارگ اظهار داشت: شهرداری خارگ از روزهای اولیه شیوع این بیماری معابر عمومی جزیره به صورت مستمر در حال ضدعفونی است.

جلیل حسن زاده گفت: ضدعفونی پایانه مسافری و شناورهای متردد نیز در برنامه روزانه مدیریت شهری این جزیره وجود دارد.

لزوم نظارت بر اصناف

بهروز خواجه رئیس شورای شهر خارگ نیز گفت: خارگ یکی از امکان پرتردد به دلیل شرایط خاص جغرافیایی جزیره است و نگرانی از شیوع بیماری در این جزیره بالاست.

وی افزود: نظارت بر انصاف یکی از خواسته‌های به حق اهالی می‌باشد که نیازمند است بصورت مستمر این روند دنبال شود.

رئیس شورای شهر خارگ تصریح کرد: در زمینه آگاه سازی و آموزش از ظرفیت تلویزیون و تابلوهای اعلانات استفاده شود.

لزوم حفظ شرایط خوب خارگ از نظر شیوع کرونا

ناصر ابراهیمی بخشدار ویژه خارگ نیز اظهار داشت: با همت والای مسئولان جزیره، تاکنون اقدامات مناسبی در حوزه شیوع و کنترل بیماری کرونا صورت گرفته است، تداوم این روند مطمئناً یک خواست عمومی است.

بخشدار ویژه خارگ تصریح کرد: استفاده از ماسک در تمامی اماکن عمومی جزیره الزامی است. در خارگ به دلیل شرایط خاص، ورود و خروج فراوان به این جزیره باید تمامی پروتکل‌های ابلاغی ستاد کرونا اجرا شود که ناظر این موضوع بهداشت و درمان نفت و مرکز جامع سلامت خارگ است.

ابراهیمی گفت: با توجه به شیوع بالای این بیماری و شرایط بحرانی استان، تمامی کادر درمانی و بیمارستانی جزیره آمادگی لازم جهت هرگونه مواجه با کرونا ویروس را دارند.

وی از تشدید نظارت بر صنوف در امکان تأمین ارزاق عمومی خبر داد و افزود: بنا بر اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان بوشهر، تعداد مبتلایان به کرونا ویروس در جزیره خارگ ۳ نفر است.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار