bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
گرامیداشت روزملی ادبیات کودک ونوجوان، به منزله ی گشوده شدن افق‌های تازه‌ای در فضای فرهنگی کشور و شهرمان می تواند باشد تا آن گونه که شایسته کودکان ونوجوانان شهرمان است، کتابخانه و فضاهای فرهنگی و ... و فرهنگ استفاده از آنها را ایجاد کنیم. باید همه بپذیریم که ارتباط کودکان‌ با کتاب می‌تواند موجب دانایی و فرهیختگی آنان به‌عنوان یک نسل آینده‌ساز باشد.
کد خبر: 16585
تاریخ انتشار: پنجشنبه ، 19 تیر 1399 - 20 January , 2022

به گزارش جی کی نیوز و به نقل از خارگ نیوز؛ لطف اله علی پور اظهار داشت: روز ملی ادبیات کودک ونوجوان فرصت مناسبی جهت آشنا کردن کودکان با کتاب و بهانه‌ای برای ورود کتاب به زندگانی کودکان و نوجوانان است،فرصت مناسبی که بتوان گام موثری را در ایجاد علاقه، انگیره، کشف و پرورش استعدادهای برتر داشت.

وی افزود: انتخاب یک روز به‌عنوان روز ملی ادبیات کودک و نوجوان حتی اگر تنها یک نام باشد، به‌واسطه تکرار هر ساله آن و یادآوری مکرر این اتفاق می‌تواند مفید باشد و چه چیزی مفیدتر از یادآوری ارزشمندی که کودکان و نوحوانان نیازمند توجه هستند.

عضو شورای شهر خارگ تصریح کرد: نامگذاری آن و پیوندی که نام این روز با کتاب خورده است، می‌تواند بهانه‌ ای خوب باشد، برای اینکه بتوانیم کتاب را به‌عنوان یک یار مهربان وارد زندگی کودکان و نوجوانانمان کنیم و شرایطی برای ترویج فرهنگ کتابخوانی به‌وجود بیاوریم.

عضو شورای شهر
علی پور

علی پور گفت: گرامیداشت روزملی ادبیات کودک ونوجوان، به منزله ی گشوده شدن افق‌های تازه‌ای در فضای فرهنگی کشور و شهرمان می تواند باشد تا آن گونه که شایسته کودکان ونوجوانان شهرمان است، کتابخانه و فضاهای فرهنگی و … و فرهنگ استفاده از آنها را ایجاد کنیم. باید همه بپذیریم که ارتباط کودکان‌ با کتاب می‌تواند موجب دانایی و فرهیختگی آنان به‌عنوان یک نسل آینده‌ساز باشد.

وی خاطرنشان کرد: لذا از مسئولین و نهادهای مرتبط خواستارم در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی و ارتقا فرهیختگی زیرساختهای و تجهیزات بروز و مناسب دوراندیشی و برنامه ریزی مدونی را داشته باشند

عضو شورای شهر خارگ گفت: انسان همیشه در نگاه اول مجذوب ظاهر و امکانات هر پدیده ای خواهد شد،پس اولین گام در کشش مطالعه حقیقی در مقابل جذابیتهای فضای مجازی برای قشر کودک و نوجوان، ایجاد فضاهای استاندارد و بروز کتابخوانه ها در سطح کشور است،فضایی که بتوان،آرامش،تنوع کتاب، ظرفیت برگزاری برنامه های فرهنگی مختلف، و در واقع لذت مطالعه را به کودکان و نوجوانان عرضه نمود.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار