bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 25 اردیبهشت 00 ،‌ 10:06
bolet_tele
سناریوی قطعی و نوسانات جریان برق در جزیره خارگ در سالهای اخیر سبب مشکلات و وارد آمدن خسارات مالی به ساکنان جزیره شده است.
کد خبر: 16701
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 12 مرداد 1399 - 16 May , 2021

جی کی نیوز؛برق انرژی پاکی است که در صورت نبود آن زندگی ناممکن می‌شود.

خاموشی پدیده‌ای است که به وفور در بسیاری از شهرها مشاهده شده و شاید در سال‌های اخیر به علت گره خوردن زندگی انسان با تکنولوژی و… بیش از پیش همه جنبه‌های زندگی انسان را تحت تاثیر قرار داده است و حتی اگر برای مدتی کوتاه اتفاق بیفتد، از زندگی روزمره تا اقتصاد کشور دچار مشکل و اختلال خواهند شد. پس بررسی علل وقوع و پیشگیری از وقوع آن امری ضروری است.

اما آنچه که شاید کمتر به آن توجه می‌شود، زندگی روزمره مردم است که خاموشی‌ها آن را با آشفتگی روبرو می‌کند. طاقت فرسا بودن گرما، خاموش شدن تلفن‌های همراه، عدم امکان استفاده از وسایل برقی در زمان خاموشی و یا آسیب دیدن آن‌ها به علت خاموشی، کار نکردن آسانسورها و پمپ آب و…، قطع شدن دستگاه‌های پزشکی در خانه‌هایی که از بیمار مراقبت می‌شود و… از جمله مشکلاتی است که قطعی برق با خود به همراه می‌آورد.

چیزی که بیش از قطعی برق، برای ما آسیب‌زا بوده است، افت فشار برق است که موجب می‌شود وسایل برقی که به محافظ وصل است، خراب شوند و یا در روند کار آن‌ها مشکل ایجاد شود و اگر آن‌ها را از محافظ جدا کنیم هم، ممکن است با قطع شدن برق بسوزند.

با توجه به شرایط اکنون جامعه و قرار گرفتن در وضعیت کرونایی(استفاده از ماسک و دستکش، نگهداری برخی بیماران در منزل و …) شرایط زندگی و تحمل گرما سخت‌تر و طاقت فرساتر از سال‌های قبل شده‌است. پس لازم است مسئولین جزیره خارک چاره‌ای در این خصوص بیندیشند که آسیب‌هایی که بر زندگی مردم وارد می‌شود به حداقل برسد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار