bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 01 بهمن 00 ،‌ 08:19
bolet_tele
‎جی کی نیوز ؛در روزگاران نه چندان دور، ماهی و میگو از غذاهای اصلی ساحل نشینان جنوبی کشور به ویژه مردمان ساکن در جزیره خارک محسوب می شد اما در این روزها به دلایل گرانی ، دیگر بوی « قلیه ماهی » و « ماهی کباب » در کوچه پس کوچه های خارک مثل همیشه […]
کد خبر: 16917
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 18 شهریور 1399 - 22 January , 2022

‎جی کی نیوز ؛در روزگاران نه چندان دور، ماهی و میگو از غذاهای اصلی ساحل نشینان جنوبی کشور به ویژه مردمان ساکن در جزیره خارک محسوب می شد اما در این روزها به دلایل گرانی ، دیگر بوی « قلیه ماهی » و « ماهی کباب » در کوچه پس کوچه های خارک مثل همیشه به مشام نمی رسد.

قیمت ماهی در بازار ماهی به شکل تاسف باری به دلار محاسبه میشود . ارزان‌ترین ماهی‌ها کیلویی یک دلار! ماهی شیر نیز هر کیلوگرم حداقل 130 هزار تومان. ماهی های پرطرفدار نیز تا 240 هزار تومان قیمت پیدا کزده اند .

ماهی فروشان می گفتند از روزی که قیمت دلار بالا رفت و پول ما ارزش خود را بیش ازپیش از دست داد صادرات آبزیان برای شناورهای صیادی بسیار پرجاذبه شد. دیگر کسی حاضر نیست ماهی خود را در بازار خارک‌ بفروشد و‌ماهی خارک جهت فروش به بندر گناوه منتقل میشود و‌از آنجا به کشورهای همسایه صادر میگردد.

به نظر میرسد برای وجود ماهی در سفره ها باید اقدامی اصولی صورت پذیرد و این که چقدر این اقدام شدنی است را ما نمی دانیم اما می دانیم که مسولین جزیره باید به فکر سبد غذایی و سفره مردم باشند‌. نمی توان و نباید انتظار داشت که مردمی که در ابهای نیلگون خلیج همیشگی فارس زندگی می کنند در طول سال مزه ماهی به دهانشان نرسد


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار