bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
جی کی نیوز؛مخصوصی گفت: در گذشته یک شرکت، مطالعاتی انجام داده و موج شکن شناوری را برای این موضوع طراحی کرده است، اما هزینه نگهداری شناور موج شکن بالا و عمر آن کوتاه بود. بنابراین تأثیر کافی را ایجاد نمی‌کرد.
کد خبر: 17031
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 23 مهر 1399 - 20 January , 2022

به گزارش جی کی نیوز ؛جزیره خارگ یکی از مراکز مهم استراتژیک در خلیج فارس به شمار می‌رود. این جزیره با جمعیت ثابت حدود ۹ هزار نفر و جمعیت شناوری بالغ برای ۱۲ هزار نفر نقش مهمی در اقتصاد نفت و گاز ایران اسلامی ایفا می‌کند.

یکی از اساسی ترین مشکلات مردم این جزیره، بعد از مباحث مهم آلایندگی، بحث تردد دریایی به این جزیره است که نقش مهمی در شرایط اجتماعی و اقتصادی این جزیره دارد و نیاز است مسئولان استانی و کشوری توجه ویژه به تردد این جزیره استراتژیک داشته باشند.

امیر حسین مخصوصی رئیس امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفتگو با سپاس اظهار داشت: در حال حاضر ۲ شناور بنام‌های سورو بندر و آروس مهیار بین بوشهر و خارگ تردد دارند که هر کدام از این شناورها روزانه یک بار این مسیر را طی می‌کنند.

وی در خصوص تردد شناورها گفت: شناور آروس مهیار ساعت ۷ صبح از خارگ حرکت می کند و ساعت ۱۳ ظهر از بوشهر به خارگ بر می گردد و همچنین شناور سورو بندر صبح از بوشهر حرکت می کند و بعد از ظهر از خارگ به بوشهر بر می گردد.

رئیس امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه در حال حاضر حوضچه مروارید خارگ موج شکن دارد افزود: حوضچه با موج شکن ایجاد شده است اما متأثر از یک‌سری بادهایی که وجود دارد، قرار است این موج شکن اصلاح و قسمتی به این موج شکن اضافه و طول آن نیز بیشتر شود.

مخصوصی بیان کرد: در گذشته یک شرکت، مطالعاتی انجام داده و موج شکن شناوری را برای این موضوع طراحی کرده است، اما هزینه نگهداری شناور موج شکن بالا و عمر آن کوتاه بود. بنابراین تأثیر کافی را ایجاد نمی‌کرد.

رئیس امور دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از موج به داخل حوضچه مروارید، تصمیم بر آن شد که مطالعه مجددی انجام شود و به جای موج شکن شناور، موج شکن سنگی ایجاد شود که این کار هم بحث مطالعاتی آن در حال انجام است و بعد از فاز مطالعاتی فازهای بعدی انجام و در صورتی‌که مشکلی در فاز مطالعاتی ایجاد نشود، عملیاتی می شود.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار