bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 01 بهمن 00 ،‌ 08:19
bolet_tele
مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران در بازدید از پروژه های پایانه نفتی خارگ گفت: با نوسازی تاسیسات ذخیره سازی ، توان رقابتی شرکت پایانه های نفتی ایران افزایش و ریسک های عملیاتی کاهش می یابد.
کد خبر: 17049
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 29 مهر 1399 - 22 January , 2022

به گزارش جی کی نیوز : عباس اسدروز مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران به همراه روسای ادارات پایانه نفتی خارگ از تاسیسات ذخیره سازی این پایانه بازدید و آخرین وضعیت اقدامات در حال انجام را بررسی کرد. 

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران با اشاره به اینکه وظیفه اصلی این شرکت،عملیات دریافت ، ذخیره سازی و صادرات نفت خام کشور است، گفت: انجام این مسئولیت به صورت ایمن وپایدار، با کمترین هزینه، از اهداف اصلی شرکت است.

اسدروز، فراهم کردن زیرساخت های پایانه نفتی خارک برای دریافت و ذخیره سازی  نفت خام و میعانات با هدف پشتیبانی از تولید پایدار گاز کشور و صادرات نفت خام ازجمله فعالیت های مهم شرکت پایانه های نفتی ایران عنوان کرد. 

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران با اشاره به  ظرفیت و توان متخصصان داخلی شرکت خاطرنشان کرد: یکی از نقاط قوت این شرکت در حوزه بهسازی و ایمن سازی تأسیسات نفتی ، توان عملیاتی فوق العاده است.

وی ادامه داد:  طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پروژه‌ها و طرح‌های خوبی به منظور ایمن‌سازی و بهسازی فعالیت‌های عملیاتی پایانه‌های نفتی در جزیره خارگ در دست اجرا است.

اسدروز افزود : با ارزیابی ریسکی که توسط متخصصین این شرکت انجام شد ، خطوط لوله ورودی و خروجی تعدادی از مخازن پایانه نفتی خارگ با توجه قدمت و فرسودگی وعمر بالا خطوط ، نیاز به تعویض و نوسازی تشخیص داده شد .

وی ، ادامه داد : این خطوط که حد فاصل مخازن 16 تا 18 و خط ورودی مخزن 32 هستند با استفاده از توان داخلی شرکت و ماشین آلات و کالای موجود در انبار های شرکت در حال تعویض می باشند

اسدروز افزود :در پروژه خطوط حد فاصل مخازن 16 تا 18  ابتدا عملیات خاکبرداری و حفاری به طول 370 متر و حجم حدود 10000 مترمکعب با استفاده از امکانات داخلی شرکت انجام و در ادامه تعویض خط لوله ورودی مخازن در سایز 42 اینچ  در دستور کار قرار گرفته شده و در حال انجام است و  فاز دوم پروژه  نیز که خط خروجی مخازن در سایز 48 اینچ  می باشد بلافاصله انجام می شود و عملیات تعویض خط لوله ورودی مخزن 32 نیز همزمان در حال انجام می باشد 

ایشان تاکید کرد : یکی از کارهای مهم در راستای شناسایی محل های پرریسک و هماهنگی واحد های عملیاتی ،  انجام مانور ایمنی با همکاری ادارات عملیاتی در منطقه  خارگ بود که در حین  انجام این مانور بخشی از خطوط آب آتش نشانی به علت فرسودگی نیاز به تعویض تشخیص داده شد که به منظور اطمینان بخشی و افزایش سرعت عمل در فرایند های HSE و کم کردن ریسک های عملیاتی بلافاصله تعویض این خط لوله به طول 100 متر در دستور کار قرار گرفت که در حال انجام می باشد.

در این بازدید عباس غریبی جانشین رییس پایانه نفتی خارگ نیز گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت پروژه ها و مشکلات آنها را ارائه داد


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار