bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
پارسیده گفت: پست خارگ اصلاً اقتصادی نیست، اما با وجود مشکلات و موانعی مانند تلاطم دریا و نبود وسایل نقلیه‌ی دریایی ارسال مرسولات به خارگ انجام می‌شود.
کد خبر: 17402
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 5 بهمن 1399 - 20 January , 2022

مدیر کل پست استان بوشهر ؛در سال‌های اخیر پست تلاش کرده است به عنوان سکوی تجارت الکترونیک خود را معرفی کند و با توجه به فرصت فیزیکی مناسب همچنین داشتن ۲۶۰ واحد پستی در استان یک گستردگی و دسترسی خوب برای مردم ایجاد ‌کند. ضمن اینکه قرار است خدمات متعارف و نیابتی را انجام دهد، در حوزه کسب و کار هم می‌تواند مؤثر باشد.

در کنار فضای فیزیکی که پست از قبول تا توزیع داشته است، فرصت‌های نرم افزاری (مجازی) نیز ایجاد کرده است مثل بازار الکترونیک، خرده فروش‌ها و یا کسب و کارهای کوچکی که توان مالی راه اندازی وب‌سایت و یا نگهداری آن را ندارند، کسانی که راغب به فروش کالایی در حوزه‌ای خارج از جغرافیای محل زندگیشان هستند ولی نمی‌توانند امورات مالی آن را انجام دهند مثل اینکه مرسوله را بفرستند و پول حاصل از این تجارت را دریافت کنند.

پست برای اینگونه افراد، فرصت رساندن مرسوله وکالای آن‌ها به درب منزل و گرفتن پول آن را ایجاد کرده است.

وب‌سایت www.ebazaar-post.ir  می‌تواند به خرده فروش‌ها و عمده فروش‌ها پنل کاربری اختصاص دهد تا به‌تواند محصولاتش را به فروش برساند.

اگر بازار فروشی وجود داشته باشد که همه‌ی این فضاها را ایجاد تحویل و ارسال مرسوله کرده باشد و فقط پست مرسوله را درب منزل برساند، این فرصت در پست محیا شده است.

بیشترین کسب و کارهای ایجاد شده در یک‌ساله اخیر با وجود شرایط کرونایی، افزایش ۷۰ درصدی کسب و کارهای الکترونیکی بوده است.

به گزارش جی کی نیوز ؛مدیر کل پست استان‌بوشهر افزود؛در بخش خارگ مدت زمانی چالشی جدی داشتیم و امروز معتقدیم که ۹۰ درصد روان سازی شده و هرروز ارسال مرسولات به خارگ انجام می‌شود.

خارگ جزیره است و شبکه پستی نه قایق دارد نه کشتی دارد و باید از بسترهای دیگری استفاده کند. غالباً کشتی‌هایی که به طرف خارگ می‌روند دچار مشکل می شوند و همین امر ارسال مرسوله به خارگ را با کندی مواجه می کند.

دنبال این هستیم که حداقل زمان ممکن را برای ارسال مرسوله به خارگ داشته باشیم، بعضاً مرسولات پستی خارگ را به گناوه منتقل و از آنجا با قایق به خارگ رسانده‌ایم و فقط به این خاطر بوده که به تعهدات خود پای بند بوده‌ایم.

برای اینکه فرایند ارسال مرسوله به درستی انجام شود، همه موارد به  شبکه پستی وابسته نیست. ایر سازمان‌ها و بخش خصوصی نیز باید به این موضوع توجه داشته باشند.

پست خارگ اصلاً اقتصادی نیست، اما با وجود مشکلات و موانعی مانند تلاطم دریا و نبود وسایل نقلیه‌ی دریایی ارسال مرسولات به خارگ انجام می‌شود.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار