bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 27 دی 00 ،‌ 10:11
bolet_tele
به گزارش جی کی نیور در نشست فراکسیون دریایی مجلس با وزیر راه و رئیس سازمان بنادر ،مشکلات تردد دریایی مردم خارگ پیگیری شد . جمیری نماینده مردم بوشهر گناوه ،دیلم و جزیره خارک در مجلس شورای اسلامی در صفحه اطلاع رسانی خود موارد ذیل را ذکر نمود نماینده مردم بوشهر گناوه دیلم در مجلس […]
کد خبر: 17457
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 21 بهمن 1399 - 17 January , 2022

به گزارش جی کی نیور در نشست فراکسیون دریایی مجلس با وزیر راه و رئیس سازمان بنادر ،مشکلات تردد دریایی مردم خارگ پیگیری شد .

جمیری نماینده مردم بوشهر گناوه ،دیلم و جزیره خارک در مجلس شورای اسلامی در صفحه اطلاع رسانی خود موارد ذیل را ذکر نمود

نماینده مردم بوشهر گناوه دیلم در مجلس شورای اسلامی درخصوص نشست فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی گفت: در این نشست گزارشی از عملکرد فراکسیون دریایی و نقش آن در حوزه تقویت بنادر و حل مسائل و مشکلات آن ارائه شد و اعضای فراکسیون به بحث و گفت و گو درخصوص معضلات بنادر کشور پرداختند.

فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی به منظور نظارت بر سیستم اجرایی در حوزه مسائل بنادر، دریانوردی و صیادی شکل گرفته است و با دریافت نظرات کارشناسی سیستم اجرایی برای حل مسائل و مشکلات این حوزه در قالب ارائه طرح و قانونگذاری تلاش می کند.

بنده پیش از این به صورت جداگانه با وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان بنادر و دریانوردی ملاقات داشته ام و مسائل و مشکلات حوزه بنادر بوشهر، گناوه، ریگ و دیلم را دنبال کرده ام و در نشست فراکسیون دریایی مجلس شورای اسلامی بر پیگیری و تعجیل در اجرای پروژه ها تأکید کردم.

عمق بخشی به بندربوشهر برای پهلوگیری کشتی های بالای 50 هزار تن، توسعه و تکمیل پروژه های بندری دیلم و گناوه و لایروبی و حل معضلات بندرریگ از جمله مواردی بود که در این نشست به آنها پرداختیم.

مردم جزیره خارگ سال هاست که با مشکلات تردد در مسیر بوشهر و گناوه مواجه هستند و این مشکل باید به صورت اصولی و برای همیشه برطرف شود. در این خصوص با وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی صحبت کردیم و آقای وزیر تاکید کردند این مشکل با همکاری سازمان بنادر حل بشود.

مذاکراتی هم با شرکت پایانه های نفتی صورت گرفته است که با همکاری بین سازمان بنادر و نفت و استقرار کشتی مسافربری در خور شأن مردم مشکل تردد دریایی حل شود، به همین منظور از آقای راستاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی دعوت کردیم طی روزهای آینده سفری به جزیره خارگ داشته باشیم و آنجا یک هماهنگی بین نفت و بندر ایجاد بشود.

موضوع دیگری که در سفرآقای راستاد پیگیری خواهد شد طرح توسعه اسکله بندرریگ است، قبلا سازمان بنادر طرحی را برای این اسکله در نظر گرفته بود که از نظر کارشناسی نیاز به تغییر و تکمیل داشت، ما هم در این زمینه پیشنهادی ارائه کردیم که تا حدودی پسندیده شده و در صورتی که تصویب شود اعتبار قابل توجهی از محل اعتبارات داخلی سازمان بنادر و دریانوردی برای توسعه و تکمیل اسکله در نظر گرفته خواهد شد. همچنین در این سفر مشکلات بنادر بوشهر، گناوه و دیلم نیز بررسی خواهد شد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار