bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 30 دی 00 ،‌ 04:26
bolet_tele
منابع خبری به نقل از منابعی از آزاد سازی ۴ ایرانی بازداشتی از زندان‌های آمریکا خبر دادند.  به گزارش جی کی نیوز ؛شبکه خبری المیادین به نقل از منابع مسئول ایرانی از آزاد سازی 4 ایرانی بازداشتی از زندان‌های آمریکا خبر داد. این رسانه به هویت این افراد که قرار است توسط آمریکا آزاد شوند اشاره‌ای نکرده […]
کد خبر: 17635
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 12 اردیبهشت 1400 - 20 January , 2022

منابع خبری به نقل از منابعی از آزاد سازی ۴ ایرانی بازداشتی از زندان‌های آمریکا خبر دادند. 

به گزارش جی کی نیوز ؛شبکه خبری المیادین به نقل از منابع مسئول ایرانی از آزاد سازی 4 ایرانی بازداشتی از زندان‌های آمریکا خبر داد. این رسانه به هویت این افراد که قرار است توسط آمریکا آزاد شوند اشاره‌ای نکرده است.

به گفته این منابع، چهار ایرانی بازداشت شده در آمریکا در دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کردند.

این منابع اعلام کردند، در مقابل ایران نیز 4 شهروند آمریکایی متهم به جاسوسی برای سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا را که در بازداشت هستند، آزاد خواهد کرد.

همچنین به گفته این منابع،  واشنگتن 7 میلیارد دلار از دارایی‌های بلوکه شده ایران را آزاد خواهد کرد.

این منابع گفتند: دولت بایدن طی مذاکرات می‌خواست، از هرگونه پرداخت از دارایی‌های بلوکه شده ایران جلوگیری کند، اما در این زمینه موفق نبود و طرف ایرانی بر ضرورت آزادسازی بخشی از دارایی‌های ایران پافشاری کرد.

این منابع با بیان اینکه «مذاکرات امنیتی مشابهی میان طرف ایرانی و انگلیسی انجام شده»، اعلام کردند: «لندن 400 میلیون پوند بلوکه شده از دارایی‌های ایران در انگلیس را آزاد خواهد کرد».


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار