bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 27 دی 00 ،‌ 10:11
bolet_tele
به گزارش جی کی نیوز ؛روز سه شنبه ، مهندس عبدالحمید صفایی، شهردار خارگ پذیرای اصحاب رسانه و اهالی مطبوعات بود تا در محفلی خودمانی، گزارشی ازعملكرد چهار ساله حضورش در این مدیریت را ارائه نماید.  به گزارش جی کی نیوز صفایی در ابتدای سخنانش ضمن خوش آمد گویی به اصحاب رسانه گفت: بنا به […]
کد خبر: 17714
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 12 خرداد 1400 - 17 January , 2022

به گزارش جی کی نیوز ؛روز سه شنبه ، مهندس عبدالحمید صفایی، شهردار خارگ پذیرای اصحاب رسانه و اهالی مطبوعات بود تا در محفلی خودمانی، گزارشی ازعملكرد چهار ساله حضورش در این مدیریت را ارائه نماید. 

به گزارش جی کی نیوز صفایی در ابتدای سخنانش ضمن خوش آمد گویی به اصحاب رسانه گفت: بنا به دلایل مختلف نتوانستیم زودتر از این زمان در خدمتتان باشیم. 

شهردار خارگ كه چهار سال پیش با آرای قاطع اعضای شورای اسلامی این جزیره از وحدتیه به ساختمان اداره شهری خارگ وارد شد، سابقه ١٥ سال مدیریت شهرداری را در كارنامه خود به یدك می كشد و اینك، در محفلی گرم و صمیمانه پذیرای اهالی خبر و رسانه این جزیره بود.

گفت: زمانی كه آمدم در سال ١٣٩٦، شهرداری حدود یازده میلیارد و پانصد میلیون تومان بدهی داشت و موجودی شهرداری فقط  ٢٩ میلیون تومان بود.

شهردار خارگ ادامه داد: در ابتدا، رای پرونده شركت هواپیمایی نفت را كه یكی از پرحاشیه ترین پرونده های مالی شهرداری بود، در دیوان عدالت اداری به نفع شهرداری و شهروندان خارگی تغییر دادیم كه در این راه بایستی از مهندس عباس اسدروز كه در آن زمان سرپرست شركت پایانه های نفتی ایران بود و یكایك اعضای شورای شهر تقدیر و تشكر نمایم كه بسیار كمك حال من بودند و این را بایستی بگویم كه رای این پرونده به ضرر ما صادر شده بود.

عبدالحمید صفایی افزود: تنها دو ماه از عمر خدمتی من در شهرداری خارگ گذشته بود كه طرح جامع شهری خارگ هم به اصلی ترین پیگیری شهرداری و تیم كاری ما اضافه شد.

وی گفت: غسالخانه خارگ كه یكی از معضلات مردم خارگ بود را افتتاح کرده و به بهره برداری رساندیم.

شهردار خارگ اظهارداشت: از مشكلات دیگر خارگ، نبود ساختمان مدیریت بحران بود كه آن را نیز به بهره برداری رساندیم. 

عبدالحمید صفایی ادامه داد: از دیگر كارهای ماندگار شهرداری پروژه ساخت سردخانه شهری بود كه دغدغه های نبود آذوقه شهروندان در زمان خرابی وضعیت هوا، با ساخت آن مرتفع شد. 

صفایی گفت: از سال ١٣٤٨ تا سال ١٣٩٦، بودجه كشوری شهرداری رقمی معادل بر یك میلیارد و هشتصد و شصت میلیون تومان بود كه با پیگیری های مستمر و كار شبانه روزی، این مبلغ را به پنج میلیارد تومان افزایش دادیم؛ یعنی حدود دو برابر و نیم؛ معادل ٤٨ سال گذشته. 

وی بیان كرد: از دیگر پروژه های خوب شهرداری، پروژه شهربازی سرپوشیده خارگ است. به جرات می توان گفت در هیچ شهرداری در سطح استان بوشهر، شهربازی مسقف و سرپوشیده وجود ندارد اما با همت و با همیاریعزیزان شورای شهر، این پروژه در حال ساخت و سازاست كه در نوع خود بی نظیر است.

عبدالحمید صفایی درباره اختصاص حق آلایندگی به شهرداری و مردم خارگ نیز گفت: سال گذشته حدود ١٢ میلیارد تومان بابت حق آلایندگی از سوی شركت های نفتی به سازمان امور مالیاتی خارگ پرداخت شد كه متاسفانه با محاسبه شاخص جمعیتی خارگ، فقط ١٢٣ میلیون تومان به

شهرداری خارگ اختصاص یافت و این یعنی سهم خارگ فقط یك درصد بوده است! و این در حالی است كه حدود ٦ میلیارد تومان به شهرداری بوشهر تخصیص یافت.

وی بیان داشت: مطالبات سه ساله ای را از شركت نفت فلات قاره ایران طلب داشتیم كه از پرداخت آن سر باز می زدند، اما با مراجعه به دفتر مدیرعامل جوان و بسیارمهربان این شركت در تهران، توانستیم كلیه مطالباتمان را به صورت اقساط و طی دو ماه دریافت نماییم.

صفایی در بخش دیگری از تشریح عملكرد شهرداری اش گفت: سال گذشته برای ما سال بسیار سختی بود، چرا كه علی رغم این كه هزینه ها چندین برابر می شد، اما عوارض و مالیات دریافتی ما همان نرخ ابتدای سال تا انتهای آن بود كه توانستیم با تمامی كمی و كاستی هایش از آن عبور كنیم.

در پایان، از سوی شهردار خارگ، با ارائه لوح یادبود، از زحمات همه اهالی مطبوعاتی خارگ تقدیر و تشكر به عمل آمد.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار