bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 27 دی 00 ،‌ 10:11
bolet_tele
حسنوند : مطالبات و مشکلات کارکنان صنعت نفت در کمیسیون انرژی و با همکاری ،همراهی و هم افزایی همه دستگاهها اعم از وزارت نفت ،کمیسیون های تخصصی و مرتبط مجلس و دستگاههای نظارتی اعم از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، مرکز پژوهش های مجلس و دستگاه ها امنیتی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات خوبی اتخاذ […]
کد خبر: 17763
تاریخ انتشار: جمعه ، 11 تیر 1400 - 17 January , 2022

حسنوند : مطالبات و مشکلات کارکنان صنعت نفت در کمیسیون انرژی و با همکاری ،همراهی و هم افزایی همه دستگاهها اعم از وزارت نفت ،کمیسیون های تخصصی و مرتبط مجلس و دستگاههای نظارتی اعم از دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، مرکز پژوهش های مجلس و دستگاه ها امنیتی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و طی چند روز آینده نتیجه اقدامات دیده خواهد شد .

به گزارش جی کی نیوز (پنج شنبه ۱۰ تیر ماه)  رییس و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی در سفر به جزیره خارگ پس از بازدید میدانی از اسکله های صادراتی در نشستی با کارکنان عملیاتی پایانه نفتی خارگ دیدار و گفتگو کردند.  

فریدون حسنوند رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت : پایانه نفتی خارگ مهمترین و استراتژیک‌ترین پایانه‌ نفتی ایران است و امروز در فصل گرما و تابستان اعضای کمیسیون انرژی به همراه معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نفت در این منطقه عملیاتی حضور پیدا کرده اند. 

وی ادامه داد : هدف انجام این سفر برای درک شرایط عزیزان ما در صنعت نفت کشور در این جزیره و بررسی سختی کار و مشکلاتی که دارند و از طرفی تقدیر و تشکر از کسانی که در خط مقدم و صف اول تولید نفت و صادرات نفت کشور هست.

حسنوند کارکنان صنعت نفت و  مردم جزیره خارگ را به عنوان سنگردارانی نام برد که در دوران دفاع مقدس مرتب به صورت روزانه مورد هجوم و بمباران بوده اند ، اما با تلاش و ایثار گری های آنها ، جزیره خارگ از نفس نیفتاد و صادرات نفت کشور قطع نشد. وی ادامه داد  : در دوران تحریم جزیره خارگ مانند کوه مقاومی ایستاد و صادرات قطع  نشد  و به طرق مختلف تحریم ها را شکست تا بتواند کشور را سرپا نگه دارد. 

رییس کمیسیون انرژی تاکید کرد : امروز هم به لطف خداوند و تلاش همه عزیران در شرکت پایانه های نفتی ایران کار به روال عادی در حال انجام است .

وی در تشریح اقدامات شرکت پایانه های نفتی ایران به عنوان مرکز ثقل صادرات نفت کشور در حوزه دریایی و ذخیره سازی بیان داشت : خوشبختانه مدیران و مجموعه پایانه‌های نفتی ایران هوشمندانه عمل کردند و زمانی که دشمن به زعم خودش ما را تحریم کرده بود با  دانش فنی و امکانات داخلی که در اختیار داشتند به نوسازی و بازسازی تجهیزات اینجا اقدام کردند.

حسنوند تاکید کرد : در واقع زمانی که بعضی ها فکر می کردند اینجا را تعطیلی در بر بگیرد  اما تلاشگران شرکت پایانه های نفتی ایران  نوسازی و بازسازی و اقداماتی برای آینده و صادرات بیشتر در دستور کار قرار دادند.

رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی ادامه داد :به دلیل همین مسائل پیش آمده در خصوص افزایش حقوق پرسنل صنعت نفت در سال جاری ،اعتراضات و گلایه های صنفی در روزهای گذشته در بین کارکنان شکل گرفته بود که الان بین دولت و مجلس و صنعت نفت  اتفاق نظر وجود دارد  که این  گلایه ها بحق و درست است.حسنوند افزود: پرسنل متخصص صنعت نفت  در شرایط تحریم های ظالمانه  به کمک کشور آمدند و اجازه ندادند این چرخه بایستد  و الان گلایه های به حقی دارند.  

حسنوند ادامه داد : مطالبات و مشکلات کارکنان صنعت نفت در کمیسیون انرژی و با همکاری ،همراهی و هم افزایی همه دستگاهها اعم از وزارت نفت ،کمیسیون های تخصصی و مرتبط مجلس  و دستگاههای نظارتی اعم از   دیوان محاسبات، سازمان بازرسی، مرکز پژوهش های مجلس و دستگاه ها امنیتی مورد بررسی قرار گرفته و تصمیمات خوبی اتخاذ شده است و طی چند روز آینده نتیجه اقدامات دیده خواهد شد .

حسنود تصریح کرد : برای مردم عزیز این پیام را دارم که در گرمای بالای  ۵۰ درجه و شرجی بالای 90 درصد فرزندان شما ایستاده اند تا دنیا بداند پرچم ایران همیشه در اهتزاز  است و ایرانی همیشه سربلند است.

شجاع الدین بازرگانی معاون حقوقی وامور مجلس وزارت نفت در این نشست اظهار داشت : صنعت نفت یک صنعت تخصصی  و حرفه ای می باشد و مسائل و مشکلات مطرح از سوی کارکنان منطقی بوده و خواسته های به حقی می باشد .

وی تاکید کرد : صنعت نفت ویژگی های آن منحصر به فرد است و منحصر به فرد بودن آن در یکپارچگی آن است و تصمیمات در باره صنعت نفت باید با درک صحیح و اصولی از موضوع باشد.

عباس اسدروز مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران در این بازدید اظهار داشت:  شرکت پایانه های نفتی ایران به عنوان یکی از شرکتهای تابعه شرکت ملی نفت ایران سازمانی است عملیاتی، تخصصی و حرفه ای که تمامی امور دریافت، ذخیره سازی، عملیات صادرات و واردات نفت خام، مواد نفتی و میعانات گازی، خدمات دریایی و همچنین ارائه خدمات اندازه گیری و آزمایشگاهی را بر عهده دارد. این مهم که با هدف پشتیبانی و کمک به تداوم  پایدار تولید نفت و گاز کشور انجام می شود، در چهار منطقه عملیاتی خارگ، شمال (نکا)، پارس جنوبی و ماهشهر از طریق فرآیندهای عملیات دریافت، ذخیره سازی، امتزاج، اندازه گیری و سنجش کمی و کیفی ، بارگیری و تخلیه (صادرات و واردات) نفت خام و مواد نفتی تولیدی و مبادله ای (SWAP) و عملیات پهلودهی و جداسازی کشتیهای نفتکش در حال اجرا است که موجب تکمیل و ارتقای زنجیره ی ارزش نفت و گاز کشور و ایفای نقش شایسته در پایداری و انعطاف پذیری بهینه تامین انرژی ملی، منطقه ای و بین المللی است.

مدیرعامل شرکت پایانه های نفتی ایران ادامه داد: هرکدام از این فرایند ها نیازمند دانش فنی و تخصص های پیچیده است که خوشبختانه این شرکت با داشتن نیروهای کارآمد و با تجربه از این این نظر یکی از بنگاه های اقتصادی در این حوزه و پیشگام است.

وی افزود: در حوزه فنی و مهندسی، افزایش قابلیت اطمینان در تأسیسات و تجهیزات مطابق استانداردها و ضوابط فنی و مهندسی مدنظر است و  با تکیه بر توان داخل در راستای نیل به اهداف تعریف‌شده تلاش می‌شود.  

مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی ایران تصریح کرد: کارت‌های الکترونیکی سامانه‌های اندازه‌گیری نفت، شیر چهارراهه سامانه‌ صحت‌سنجی سیستم اندازه‌گیری نفت خام  (پروور)، اکچویتور شیرآلات صنعتی، قطعات الکترونیکی و مکانیکی سامانه‌های اندازه‌گیری نفت با تلاش متخصصان شرکت و استفاده از توان داخل ساخته شده که صرفه اقتصادی قابل توجهی برای شرکت داشته است.

شایان ذکر است در این نشست کارکنان عملیاتی در بخش های مختلف نقطه نظرات کارشناسی و پیشنهادا ت  و مشکلات خود را مطرح نمودند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار