bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 27 دی 00 ،‌ 10:11
bolet_tele
طوفان در خلیج فارس و تلاطم دريا مهمان ناخوانده ي اين روزهای جزیره خارگ است. از یک طرف امواجي كه سر به صخره ها مي زنند و مستانه آواز سر مي دهند از طرف ديگر مردمی که در بحث تردد و تامين مايحتاج اولیه در تنگنا قرار دارند، راهي برای ورود ارزاق وجود ندارد و از طرف ديگر مردم قادر به خروج از حزیره مرجاني خارگ نيستند
کد خبر: 17932
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 14 دی 1400 - 17 January , 2022

طوفان در خلیج فارس و تلاطم دريا مهمان ناخوانده ي اين روزهای جزیره خارگ است. از یک طرف امواجي كه سر به صخره ها مي زنند و مستانه آواز سر مي دهند از طرف ديگر مردمی که در بحث تردد و تامين مايحتاج اولیه در تنگنا قرار دارند، راهي برای ورود ارزاق وجود ندارد و از طرف ديگر مردم قادر به خروج از حزیره مرجاني خارگ نيستند.

جزیره برای روزهای متمادی از دسترس خارج می شود و … البته باید گفت برای مردم عادي ساكن جزيره ي خارگ …

به گزارش «جی کی نیوز» در شرایطی که چندین سال است مسولان شهری، استانی و حتي کشوری قول ویژه اي برای حل مشكل تردد جزیره نشینان داده اند ولی تاکنون معضل تلخ و دلخراش ایاب و ذهاب به عنوان یک مشکل حل نشدنی قلمداد می‌شود وبحث تردد برای اهالی جزیره خارگ دردی مزمن شده است که در شرایط نامساعد جوی حادتر شده و گريبان مردم را مي گيرد.

در همین بازه زمانی روزهاي بیشماری، بسياري از شهروندان دغدغه رفت وآمد داشته اند. حتی کمبود برخی مواد غذایی و اقلام واجب باعث ايجاد نگراني در ذهن شهروندان گردیده است؛ و اين يعني درماندن در نيازهاي اوليه ي بشري كه مردم خارگ آن را به خوبي لمس مي كنند.
متاسفانه زخم ارتباط جزيره با محيط بيرون در شرایط اضطرار و هوای طوفانی سر باز می كند و بعد از فروکش کردن شرایط جوی و آرامش بعد از طوفان اين غم و اندوه و مشکلات به فراموشی سپرده مي شود.
براستی چندین سال هست که جلسات پی در پی برای رفع این مشکلات تشکیل شده است؛ چرا راه حلی پیدا نشده است؟
قول روي قول و جلسه در پی جلسه اما فقدان راه حل عملي برای رفع این مشکلات، سيكل معيوب و زجر آوري شده است.
به راستی برخی مسولین
در کجا کنار مردم قرار خواهند گرفت و درد آنها را از نزديك مي چشند؟
وقتی خروجی جلسات برای بومی نشینان و شهروندان خارگ قول هاي نامحدود و بي عمل است…..
یکی از راه حل هایی که به طور موقت می شود از این مشکل قدیمی گذر کرد و زمانی که جزیره در دسترس نیست حداقل ارزاق واجب مردم به دستشان برسد استفاده از هواپیما و تردد هوایی است كه ظرفيت وتوان بالايي دارد. اين امر براحتي با هماهنگی مديران جهادگر مربوطه مي تواند براي حمل آذوقه مردم راهكار مناسبي باشد و چه بسا كه امكان جابه جايي مسافر نيز از اين طريق به مركز استان وجود داشته باشد.
همت عالي مديران جهادی نيروييست بالقوه كه مي تواند چون موجي خروشان به داد دل دردمند مردم خارك برسد.

به راستی اگر اكنون جزیره در شرایط بحراني قرار دارد با علم به اينكه شرایط جوی مناسب نيست برای ورود وخروج مردم و آذوقه ايشان چه تدبيري اندیشه شده است ؟ آيا مسولان قول هاي خود را عملي كرده اند؟ چه ميزان از مسئوليت هاي اجتماعي شركت ها و سازمان ها در قبال مردم خارگ اجرايي مي شود؟


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار