bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 29 مهر 99 ،‌ 07:26
bolet_tele
مدیر امور مناطق شورای عالی مناطق آزاد کشور رسما از این گفته که ایران بخشی از کارهای تدارکاتی برای میزبانی جام جهانی قطر را بر عهده می گیرد. به گزارش وبسایت نود، این بخشی از یک خبر مهم است. بوشهر قرار است بزودی منطقه آزاد شود ، یکی از ده ها نقطه ای که بزودی […]
کد خبر: 1994
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 6 دی 1394 - 20 October , 2020

مدیر امور مناطق شورای عالی مناطق آزاد کشور رسما از این گفته که ایران بخشی از کارهای تدارکاتی برای میزبانی جام جهانی قطر را بر عهده می گیرد.
به گزارش وبسایت نود، این بخشی از یک خبر مهم است. بوشهر قرار است بزودی منطقه آزاد شود ، یکی از ده ها نقطه ای که بزودی قرار است منطقه آزاد شوند اما برای بوشهر بندری ، تصمیمی ویژه گرفته شده که می تواند این منطقه را به یک قطب بزرگ اقتصادی اقلا در کوتاه مدت تبدیل کند. بوشهر نزدیکترین مرز آبی ایران را با شهر دوحه قطر دارد. شهری که ۶ سال دیگر میزبان جام جهانی فوتبال است. شهری که برای میزبانی این بازی ها قرار است به یک ابرشهر بدل شود اما باز هم امکانات مکانی لازم برای چنین افزایش حجمی را ندارد. قطری ها در دل همه اختلاف نظرهای سیاسی که در سال های اخیر با کشورمان داشته اند اما چاره ای غیر از کمک گرفتن از همسایه شمالی شان ندیدند.
جعفر آهنگران مدیر امور مناطق ویژه دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در بخشی از مصاحبه اخیرش با ایسنا گفته است: «اخیرا تفاهم‌نامه‌ای با قطر امضاء شده و با توجه به این‌که آنها میزبان بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ هستند، علاقمندند بخشی از تدارکات را از طریق ایران تامین کنند و با توجه به این‌که بوشهر نزدیک‌ترین نقطه به قطر است به عنوان منطقه آزاد انتخاب شد تا برای تامین نیازهای بازی جام جهانی ۲۰۲۲ اقدام کند.»
این پروژه ای است که رسما ایران را هم در بخشی از اتفاقات جام جهانی ۲۰۲۲ دخیل می کند. مسابقاتی که پیش بینی شده نزدیک به ۴ میلیون طرفدار فوتبال را به همسایه جنوبی ایران می کشاند و رونقی در اقتصاد گردشگری منطقه ایجاد می کند. مناطق جنوبی کشورمان در آن زمان می توانند بخشی از این چرخه اقتصادی را جذب کنند و این یکی از اهداف مهم گردشگری برای کشورمان است.
طرح جدید بر اساس برنامه ریزی کارشناسی اتفاق افتاده است. مشارکت در ساخت و ساز ، انتقال بخشی از تجهیزسازی قطر و برنامه های لجستیکی در کنار آماده سازی سواحل جنوبی کشور برای تسهیل شرایط ورود گردشگران به کشور ، برنامه ای بلندپروازانه از سوی دولت است. ساخت کمپ های تمرینی و امکان میزبانی از تیم هایی که می خواهند شرایط تمرینی در قطر را مشابه سازی کنند ، آمادگی برای میزبانی از گردشگران ، از دیگر برنامه هایی است که می تواند ایران را در سود جام جهانی سهیم کند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار