bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 19 فروردین 00 ،‌ 09:45
bolet_tele
کیقباد یاکیده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان بوشهر از نظر منابع آب با کمبودهایی روبرو است و از مجموع حدود ۱۰۶ میلیون مترمکعب آب مصرفی استان بوشهر در طول سال، ۶۸ میلیون مترمکعب از طریق خط کوثر و حدود ۳۰ میلیون مترمکعب از طریق خط کازرون و تنها هشت میلیون مترمکعب آب […]
کد خبر: 20
تاریخ انتشار: سه شنبه ، 2 تیر 1394 - 13 April , 2021

کیقباد یاکیده در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: استان بوشهر از نظر منابع آب با کمبودهایی روبرو است و از مجموع حدود ۱۰۶ میلیون مترمکعب آب مصرفی استان بوشهر در طول سال، ۶۸ میلیون مترمکعب از طریق خط کوثر و حدود ۳۰ میلیون مترمکعب از طریق خط کازرون و تنها هشت میلیون مترمکعب آب در استان تولید می‌شود.

وی به کاهش سرانه آب در استان بوشهر طی سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: در سال ۹۲ سرانه آب در استان بوشهر ۳۵۰ لیتر بوده ولی امسال این سرانه به ۲۲۶ لیتر رسیده است که کاهش شدیدی را روایت می‌کند.

مدیرکل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر، استاندارد سرانه مصرف آب برای جمعیت شهری را ۲۲۰ لیتر و برای کلان‌شهرها ۲۰۰ لیتر عنوان کرد و ادامه داد: سرانه آب در استان بوشهر بیشتر از کلان‌شهرها است ولی چون به مصرف بالای آب عادت کرده‌ایم، وضعیت موجود برای ما بحرانی است.

مصرف بهینه راهکار برای عبور از بحران‌ها و تنش‌های آبی

وی از مصرف بهینه آب به عنوان مهمترین راهکار برای عبور از بحران‌ها و تنش‌های آبی نام برد و اضافه کرد: یکی از راه‌های مصرف بهینه، کاهش زمان استفاده از آب و همچنین کاهش دبی آب(حجم خروجی آب از شیر) است.

یاکیده در ادامه به فرسودگی بالای خطوط آبرسانی در استان اشاره کرد و افزود: در سطح استان سه هزار و ۵۰۰ کیلومتر شبکه آبرسانی داریم که میزان فرسودگی این خطوط حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد است و نیازمند ترمیم و بازسازی است.

وی اضافه کرد: به منظور ارائه آموزش‌های مناسب به شهروندان برنامه‌های مختلفی را داشته‌ایم و از طریق رسانه‌ها و به ویژه صدا و سیما برنامه‌های مختلفی تولید و پخش شده است و امسال نیز تلاش داریم تا با استفاده از مبلغان دینی و همچنین سازمان‌های مردم‌نهاد در این مسیر حرکت کنیم.

ساخت آبشیرین‌کن در نقاط مختلف استان

مدیرکل آب و فاضلاب شهری استان بوشهر از ساخت آبشیرین‌کن به عنوان راهی برای تامین آب مورد نیاز استان بوشهر نام برد و افزود: یک آبشیرین‌کن در کنگان در دست ساخت است که دارای ظرفیت تولید سالانه ۳.۵ میلیون مترمکعب است و امیدواریم تا مهرماه به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه امیدواریم آبشیرین‌کن شهر بوشهر نیز تا فروردین سال آینده به بهره‌برداری برسد، گفت: سال آینده آبشیرین‌کن عسلویه با ظرفیت سه میلیون مترمکعب آغاز می شود و در تنگستان و جم نیز نیز آبشیرین‌کن ساخته خواهد شد و در تلاش برای ساخت آبشیرین‌کن بوشهر با همکاری نیروگاه اتمی هستیم.


برچسب‌ها:
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار