bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 25 اردیبهشت 00 ،‌ 10:06
bolet_tele
همزمان با روزهای دیپلماسی گازی دولت تدبیر و امید در تهران17 سفیر خارجی مقیم ایران با سفر به عسلویه از پایتخت انرژی کشور بازدید کردند.
کد خبر: 446
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 4 آذر 1394 - 16 May , 2021

همزمان با روزهای دیپلماسی گازی دولت تدبیر و امید در تهران17 سفیر خارجی مقیم ایران با سفر به عسلویه از پایتخت انرژی کشور بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار جي كي نيوز؛ سفیران کشورهای خارجی مقیم تهران روزسه شنبه پس از ورود به فرودگاه بین المللی خلیج فارس در بدو ورود به مرکز همایش های خلیج فارس منطقه ویژه پارس، مورد استقبال مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس قرار گرفتند.

سفیران یادشده از کشورهای مصر، کنیا، اسپانیا، کره جنوبی، اندونزی، مالزی، فنلاند، ترکیه ، عمان ، کرواسی ، بلغارستان ، هلند، ازبکستان، تایلند، پاکستان ، چین، و فلیپین هستند.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در نشست با سفرای خارجی یادشده گفت: در این منطقه عظیم اقتصادی و انرژی از ایران اسلامی در مساحت 46 هزار هکتار عملیات تولید ، پشتیبانی از تولید و صادرات گاز و محصولات پتروشیمی صورت می گیرد.

مهدی یوسفی افزود:باتوجه به حجم فعالیت ها ، میزان برداشت و تولید گاز در پارس جنوبی ، این منطقه به پایتخت انرژی ایران اسلامی به عنوان یکی از کشورهای صادرکننده گاز در جهان تبدیل کرده است.

وی یادآورشد: مجتمع بندری با پست های متعدد، پایانه های صادراتی، فرودگاه بین المللی خلیج فارس با قابلیت جابجایی روزانه قریب به دو هزار نفر، دسترسی آسان به راهها و بزرگراهها ، زیرساخت های مناسب فن آوری و ارتباطی از مهمترین پتانسیل های موجود در این منطقه است.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: این قابلیت ها شرایط را جهت حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در پایتخت انرژی ایران اسلامی مهیا ساخته است.

بازدید از پالایشگاه فازهای در دست اجرا 17 و 18 ، فازهای 4 و 5 پارس جنوبی ، مجتمع بندری پارس ، مجتمع پتروشیمی نوری و بازدید از شهر تاریخی سیراف از برنامه های سفر یک روزه سفرای کشورهای خارجی به عسلویه است.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار