bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۷ تیر ۹۸ ،‌ ۰۷:۴۹
bolet_tele
معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که در سال ۹۵ ارز تک نرخی می شود گفت:«ایران در سال مالی آتی نظام تک نرخی ارز را پیاده می کند. ما در حال کار بر روی آن هستیم و قصد داریم آن را اجرایی کنیم.»
کد خبر: 4722
تاریخ انتشار: جمعه ، ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ - 19 July , 2019

معاون اقتصادی بانک مرکزی با بیان این که در سال ۹۵ ارز تک نرخی می شود گفت:«ایران در سال مالی آتی نظام تک نرخی ارز را پیاده می کند. ما در حال کار بر روی آن هستیم و قصد داریم آن را اجرایی کنیم.»

یک مقام ارشد بانک مرکزی ایران گفت کشورش قصد دارد با کنترل دیون بد و وضع شرایط سختگیرانه تر بخش بانکی خود را بازسازی کامل کند.

بسیاری از بانک های ایران هم اکنون با مشکل بدهی های معوقه روبرو هستند.

پیمان قربانی معاون اقتصادی بانک مرکزی ایران که در گفت‌وگو با رویترز سخن می گفت افزود: ما به حل مشکل بدهی های معوقه مصمم هستیم و امیدواریم با بهبود شرایط اقتصادی این مشکل حل شود.

وی افزود: همچنین بانک مرکزی در حال بررسی است و اگر لازم باشد یک شرکت مدیریت دارایی ها تاسیس شود این کار انجام خواهد شد.

قربانی در مورد ادامه مشکل ارتباطات بانکی ایران با سیستم بانکی جهان گفت:‌«بانک مرکزی ایران همکاری های بهتری را با بانک های مرکزی ایتالیا و سوئیس آغاز کرده است.»

وی افزود: «ما می خواهیم روابط خوبی با همه بانک ها از جمله بانک مرکزی اروپا داشته باشیم. ما متعهد به برقراری چنین روابطی با بقیه اروپا در صورت تمایلشان هستیم.»

قربانی در ادامه گفت:«بانک مرکزی ایران هیچ مشکلی نمی بیند که این بانک از مراودات دلاری به دور باشد. »

وی گفت: ایران همچنین در مورد انتشار اوارق قرضه یورو در حال بررسی است و در مورد استفاده از منابع مالی بازارهای سرمایه بین المللی جدی است.

معاون سیف افزود: ما با مازاد تراز حساب های جاری روبرو هستیم اما اگر می خواهیم به رشد ۸ درصدی برسیم نیاز مالی زیادی خواهیم داشت و باید سرمایه جذب کنیم.

قربانی همچنین ابراز امیدواری کرد نرخ بهره در ماه های آینده کاهش یابد.

وی افزود: تا زمانی که نرخ تورم کاهش می یابد قصدداریم نرخ بهره را کاهش دهیم. ما در بازار بین بانکی فعال باقی خواهیم ماند و هر کاری را که به پایین رفتن نرخ بهره کمک کند انجام می هیم.

وی در ادامه گفت: «ایران در سال مالی آتی نظام تک نرخی ارز را پیاده می کند. ما در حال کار بر روی آن هستیم و قصد داریم آن را اجرایی کنیم.»


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2858
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار