bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۷ تیر ۹۸ ،‌ ۰۷:۴۹
bolet_tele
حقوق اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نیکو شامل ۸ هزار فرانک حقوق، ۲ هزار فرانک اضافه کار و بین ۴۵۰۰ تا ۵ هزار فرانک اجاره منزل است. سال گذشته بود که یکی از نمایندگان مجلس در تذکری نسبت به حقوق ۱۰۰ میلیون تومانی مدیرعامل نیکو اعتراض کرد. وزارت نفت نیز در جوابیه منتشر شده […]
کد خبر: 5089
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ - 19 July , 2019

حقوق اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شرکت نیکو شامل ۸ هزار فرانک حقوق، ۲ هزار فرانک اضافه کار و بین ۴۵۰۰ تا ۵ هزار فرانک اجاره منزل است.


سال گذشته بود که یکی از نمایندگان مجلس در تذکری نسبت به حقوق ۱۰۰ میلیون تومانی مدیرعامل نیکو اعتراض کرد.

وزارت نفت نیز در جوابیه منتشر شده از سوی اداره کل روابط عمومی این موضوع را روشن نکرد. بر اساس گفته های محمد جواد عاصمی پور، مدیرعامل اسبق این شرکت حقوق مدیر نیکو به شرح زیر است:

با انتشار جوابیه وزارت نفت به سخنان آقای بخشایش، نماینده محترم اردستان در مجلس شورای اسلامی نکاتی قابل تامل وجود دارد که متاسفانه طوری عنوان شده است که گویا مدیران سابق نیکو برای خود حقوق تعیین کرده اند و اگر خبطی صورت گرفته است مقصر مدیران گذشته هستند. برای تنویر افکار عمومی در باره سخنان آن نماینده محترم و جوابیه وزارت نفت اشاره به چند نکته ضروری است:

۱- طی هفته های گذشته دو گفت و گوی تفصیلی از بنده در خصوص عملکرد کم نطیر نیکو در دو دوره گذشته منتشر شد که گویا تاثیر نامبارکی بر اداره کل روابط عمومی وزارت نفت گذاشته است چرا که این اداره به جای توضیح دقیق آنچه که در نیکو می گذرد، در جوابیه از محمد جواد عاصمی پور نام برده است و به جای رفع ابهامات موجود و پرسش های مطرح شده از سوی نمانیده مردم اردستان، از توضیحات گمراه کننده بهره برده است.

۲- بدون تردید نه من و نه مدیران دیگر این شرکت نمی توانستیم برای خود حقوق تعیین کنیم؛ پرسشی که ذهن مرا درگیر این جوابیه کرده این است که مصاحبه های اینجانب در مورد نیکو تا چه حد می تواند آزار دهنده بوده باشد که وزارت نفت به جای پاسح صحیح به سوال و اطلاعات اشتباه نماینده محترم مجلس، تمرکز بر نام من نموده است!

۳- حقوق اعضای هیات مدیره و مدیران و کارکنان اعزامی نیکو در زمان آقای هدایت زاده رضوی به تصویب هبات مدبره نیکو شامل آقایان کاظم پور اردبیلی، کاردر، میرمعزی، طهماسبب مظاهری و … و مجمع عمومی هیات مدیره شرکت نفت به ریاست وزیر نفت وقت- آقای مهندس زنگنه در دوران نخست صدارت- رسیده و توسط مدیرعامل وقت شرکت نفت ابلاغ شده است؛ حداقل جناب آقای آستانه، که حقوق شان بر این اساس تعیین شده بود و هنوز در شرکت نیکو حضور دارند می توانند سوابق را در اختیار وزارت نفت قرار دهند تا این ابهام بر طرف شود که حقوق های دریافتی مدیران نیکو چقدر بوده و از سوی چه نهادی مصوب و ابلاغ شده است.

۴ – حقوق اعضای هیات مدیره و مدیرعامل شامل ۸ هزار فرانک حقوق، ۲ هزار فرانک اضافه کار و بین ۴۵۰۰ تا ۵ هزار فرانک اجاره منزل- بر اساس قراردادی که خود شرکت نیکو منقد می کند- است؛ اجاره محل سکونت توسط خود شرکت نیکو به صاحب ملک پرداخت می شود و خود مدیرعامل یا کارکنان در این حوزه ارتباطی با مبلغ اجاره خانه ندارند لذا جمع حقوق پرداحتی با اجاره خانه، بین ۱۵ تا ۱۶ هزار فرانک است. در زمان مدیریت من نرخ فرانک حدود هزار تومان بود که با این اعداد و ارقام، حقوق مدیرعامل نیکو حدود ۱۶ میلیون تومان بود.

همچنین حقوق سایر کارکنان اعزامی از شرکت نفت به سوئیس در حدود ۲ تا ۳ هزار فرانک با حقوق مدیران تفاوت داشت. نکته جالب تر این بود که حقوق کارمندان محلی ۱۳ هزار فرانک بود. یعنی ۳ هزار فرانک کمتر از مدیرعامل!

آقای آستانه می توانند تایید کنند که پایین ترین حقوق در نیکو شامل راننده و منشی ۱۰ هزار فرانک بوده است. اما نکته مهم تر در این باره، هزینه بالای زندگی در سوئیس است به طوری که این کشور یکی از گران ترین کشورهای جهان محسوب می شود و این میزان حقوق، حقوق متوسطی در سوئیس محسوب می شود که نباید از کنار آن به سادگی گذشت.

۵- هم اکنون حقوق مدیرعامل فعلی نیکو با نرخ فرانک ۳ هزا تومان بین ۴۵ تا ۵۰ میلیون تومان می شود که ۵ میلیون تومان آن اجاره منزل پرداخت می شود. البته این ارزش ریالی حقوق و دستمزد است در حالی که تمامی هزینه ها در سوئیس و با فرانک انجام می شود لذا نه از حقوق ۱۰۰میلیون تومانی خبری است و نه «تهران نشینی» مدیرعامل فعلی نیکو.

در پایان متذکر می شوم وزارت نفت به جای آن که اطلاعات نمابنده محترم را اصلاح کند طوری جوابیه صادر کرده اند که این حقوق بالا نوعی اشتباه و تخلف است که در زمان مدیریت اینجانب پایه ریزی شده است. تاسف وار است که من باید به جای وزارت نفت اطلاعات نا صحیح آقای بخشایش را اصلاح کنم و ضمن تایید حضور مدیرعامل فعلی نیکو در سوئیس، در باره حقوق دریافتی مدیریت نیکو توضیحات لازم را ارائه دهم.

روابط عمومی وزارت نفت، حتی توان پاسخ داده دادن به یک سوال و اطلاعات اشتباه و اصلاح کردن را ندارد چرا که نه تنها پاسخ یک مدعی را به روشنی نداده است بلکه مدعی دیگری نیز به این موضوع اضافه کردند! / عصر نفت /۱۱۰


برچسب‌ها:
بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2858
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار