bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۷ تیر ۹۸ ،‌ ۰۷:۴۹
bolet_tele
هواپیمایی ماهان پس از آسمان در رده دوم بیشترین پروازها انجام شده قرار گرفت.
کد خبر: 6237
تاریخ انتشار: جمعه ، ۱۱ تیر ۱۳۹۵ - 19 July , 2019

جدیدترین آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می دهد در اریبهشت ماه امسال هواپیمایی اترک، ایران ایر، زاگرس، نفت و آسمان بیشترین تاخیرات پروازی را داشته اند، هواپیمایی آسمان همچنین رکوردار بیشترین پرواز شد.

به گزارش جی کی نیوز به نقل از  مشرق، بررسی آمار سازمان هواپیمایی کشوری نشان می‌دهد در اردیبهشت امسال ۵۹۳۶ پرواز توسط ۱۴ ایرلاین داخلی انجام شد که از این تعداد ۲۵۸۶ پرواز معادل ۴۳٫۵ درصد با تاخیر انجام شده است.
در بین شرکتهای هواپیمایی داخلی، اترک با ۷۸ درصد پرواز تاخیردار رکوردار دومین ماه بهار امسال بود. پس از این شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، زاگرس و نفت نیز هر کدام به طور مساوی ۵۷ درصد پروازهای خود را با تاخیر انجام دادند.

هواپیمایی آسمان در مدت یاد شده با ۸۹۶ پرواز بیشترین سهم را از کل پروازهای داخلی فرودگاه مهرآباد به خود اختصاص داد. از این تعداد پرواز آسمان ۴۲۵ پرواز (۴۷ درصد) را به موقع و ۴۷۱ پرواز (۵۳درصد) با تاخیر انجام داده است.

ایران ایر که جایگاه اول خود در تاخیرات پروازی را به هواپیمایی اترک واگذار کرده در اردیبهشت ماه ۶۹۷ پرواز انجام داد که از این تعداد ۴۳ درصد یعنی ۳۰۰ پرواز به موقع و ۵۷ درصد معادل ۳۹۷ پرواز با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی ماهان پس از آسمان در رده دوم بیشترین پروازها انجام شده قرار گرفت. این ایرلاین که میانگین سن هواپیماهای آن کمی بیش از ۲۳ سال است ۸۰۴ پرواز را در اردیبهشت ثبت کرد. ۷۱ درصد (۵۷۲ پرواز) پروازهای این ایرلاین به موقع و ۲۹ درصد با تاخیر انجام شده است.

هواپیمایی زاگرس با ثبت ۵۷۵ پرواز در بین چند ایرلاین پُرکار قرار گرفت. ۲۴۸ پرواز به موقع و ۳۲۷ پرواز تاخیردار کارنامه این شرکت در دومین ماه بهار بود.

شرکتهای آتاایر، کاسپین و قشم ایر نیز به ترتیب ۵۳۲، ۵۲۶ و ۵۱۳ پرواز را انجام دادند که سهم هرکدام از این ایرلاینها در پروازهای تاخیردار به ترتیب ۳۷، ۳۹ و ۲۷ درصد بود.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2858
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار