bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 25 اردیبهشت 00 ،‌ 10:06
bolet_tele
به گزارش جي كي نيوز: دکتر هومان سلیمی پور افزود: با استعمال قلیان مونوکسید کربن موجود در زغال وارد خون و مانع جذب اکسیژن شده که در پی آن سردردها ایجاد و میگرن نیز تشدید  مي شود. وی اضافه کرد: سردردهای عصبی بیشترین شیوع در بین انواع سردردها را دارد که در بانوان به دلیل […]
کد خبر: 628
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 8 آذر 1394 - 16 May , 2021

به گزارش جي كي نيوز: دکتر هومان سلیمی پور افزود: با استعمال قلیان مونوکسید کربن موجود در زغال وارد خون و مانع جذب اکسیژن شده که در پی آن سردردها ایجاد و میگرن نیز تشدید  مي شود.

وی اضافه کرد: سردردهای عصبی بیشترین شیوع در بین انواع سردردها را دارد که در بانوان به دلیل مسایل هورمونی نسبت به آقایان بیشتر است.

این پزشک متخصص مغز و اعصاب بیان کرد: سردردها به دو گروه سردردهای اولیه مانند سردردهای میگرنی، خوشه ای، عصبی و سردردهای ثانویه مانند سردرد بر اثر خونریزی مغزی و سینوزیت، تومور و مننژیت که دارای اهمیت بیشتری نسبت به نوع اول هستند تقسیم می شوند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: سردردهای ناگهانی و برای نخستین بار، تاری دید، سردردهایی که فرد را از خواب بیدار می کند و پس از بیدار شدن از خواب دچار فرد می شود از جمله هشدارهایی است که باید آنرا جدی گرفت. وی اظهار کرد: میگرن نوعی سردرد است که به دلیل انقباض عروق ایجاد شده و با علایمی مانند تعریق، درد چشم، تاری دید، حالت تهوع، استفراغ و دل درد همراه است. سلیمی پور گفت: عصبانیت، خستگی، مصرف بعضی از انواع غذاها، بی خوابی، گرسنگی، بوی تحریک کننده و قرار گرفتن در معرض نور آفتاب از جمله عوامل محیطی و بیرونی سردردهای میگرنی هستند که نخستین گام در درمان آن پرهیز از عوامل تشدید کننده است.

این پزشک متخصص تأکید کرد: استفاده از عینک آفتابی، قرار نگرفتن در معرض نور آفتاب، کاهش مصرف بعضی از غذاها ازجملهانواع کنسروها، سوسیس و کالباس، پنیرهای فرآوری شده به دلیل وجود نیترات، فلفل قرمز و دلمه، کاکائو، بادمجان، غذاهای دریایی و دخانیات از تشدید سردرهای میگرنی جلوگیری می کند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 1
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار