bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 29 مه 20 ،‌ 01:53
bolet_tele
نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: هیئت دولت مصوبه ای را تصویب کرده است که طبق آن مردم اطراف نیروگاه بوشهر باید تا پایان سال گذشته از مکان فعلی جا به جا می شدند اما ظاهراَ بودجه لازم برای این موضوع مقرر نشده است.
کد خبر: 6518
تاریخ انتشار: چهارشنبه ، 27 جولای 2016 - 30 May , 2020

عبدالحمید خدری نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی  پیرامون ممنوعیت ساخت و ساز در کنار نیروگاه هسته‌ای بوشهر و اینکه تکلیف مردم این منطقه چه خواهد شد؟ اظهار کرد: بنده طبق نطق میان دستوری که در صحن علنی مجلس شورای اسلامی انجام دادم به رئیس جمهور، وزیر کشور و رئیس سازمان انرژی اتمی تذکر دادم که تکلیف مردم ساکن در این منطقه را روشن نمایند.

وی افزود: با توجه به اینکه مردم این منطقه قبل از استقرار نیروگاه اتمی در آنجا سکونت داشتند و نیروگاه بعد از وجود خانه‌های آنها احداث شده است دولت و سازمان انرژی اتمی باید تکلیف آنها را مشخص کند و بگوید که وضعیت آنها به شکلی ادامه پیدا خواهد کرد.

نماینده مردم بوشهر در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: طبق آخرین اطلاع بنده هیئت دولت مصوبه ای را تصویب کرده است که طبق آن مردم اطراف نیروگاه باید تا پایان سال گذشته از مکان فعلی جا به جا می شدند اما ظاهراَ بودجه لازم برای این موضوع مقرر نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: با توجه به پیگیری‌های مسئولین و نمایندگان بوشهر و رایزنی هایی که صورت گرفته رئیس جمهور اخیرا دستور دادند که پیرامون بررسی این موضوع وزیر کشور طی جلسه ای با نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه آخرین وضعیت این موضوع را روشن کنند.

بنا بر این گزارش میزان،‌ خدری با اشاره به اینکه قرار شده است تا طی یکی دو ماه آینده محدودیت های اعمال شده برای مردم ساکن در محدوده نیروگاه برداشته شود، تاکید کرد: بنده به عنوان نماینده بوشهر بارها پیگیر این موضوع بوده ام و تاکید کرده ام اگر تکلیف این موضوع مشخص نشود خودم در راستای همدردی با مردم ساکن اطراف نیروگاه در آنجا ساکن خواهم شد از این رو انتظار است مسئولین با جدیت به این موضوع و وضعیت سکنه اطراف نیروگاه رسیدگی کنند.

وی درباره اینکه آیا اقدامات لازم برای جابه جایی مردم از اطراف نیروگاه آغاز شده است، گفت: درحال حاضر فعلا قرار است محدودیت های اعلام شده برداشته شود تا مقدمات امکان جا به جایی سکنه مستقر در اطراف نیروگاه فراهم شود.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 7748
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار