bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني ۲۴ تیر ۹۸ ،‌ ۱۰:۲۸
bolet_tele
سازمان لیگ برتر اقدام به انتشار فهرست قرارداد باشگاه ها با بازیکنان حاضر در لیگ شانزدهم کرد.
کد خبر: 6533
تاریخ انتشار: پنج شنبه ، ۷ مرداد ۱۳۹۵ - 16 July , 2019

به گزارش جی کی نیوز و به نقل از “ورزش سه”، انتشار لیست ۱۶ تیم حاضر در رقابت های لیگ برتر با ارقامی که جلوی قراردادهای آنها گنجانده شده نکات عجیب و غریب بسیاری را در دل خود جای داده بود که بد نبود به آنها پرداخته شود ! از بازیکنان ۳۴ ساله ای که بالای ۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دستمزد میگیرند تا جوانان کم نام و نشانی با دریافتی نزدیک به میلیارد!

در سالی که بیشتر مدیران باشگاه ها با شعار کم کردن هزینه ها گام به نقل و انتقالات گذاشته و مدعی بودند بودجه های خود را ۳۰ تا ۴۰ درصد کاهش داده اند برخی باشگاه ها نه تنها صرفه جویی نداشتند بلکه به یکباره قیمت بازیکنان را نسبت به فصل قبل ۶ تا ۷ برابر کردند آن هم در حالی که حق این بازیکنان نبود چنین دستمزدهایی بگیرند!

به همین بهانه به نکات عجیب در لیست دو تیم پرطرفدار پایتخت نگاهی گذرا انداختیم تا باشد که مسئولان ورزش و فدراسیون فوتبال با دقت بیشتر بر عملکرد این باشگاه ها در نقل و انتقالات جلوی بحران های مالی و بیشتر شدن بدهی های انباشته شده در سال های گذشته را بگیرند.

استقلال
۱- باشگاه استقلال به عنوان گران قیمت ترین باشگاه لیگ شانزدهم با داشتن هشت بازیکن میلیاردی باعث تعجب همگان شد. وقتی به اذعان سازمان لیگ بازیکنانی همچون مهدی رحمتی،  خسرو حیدری، هرایر مگویان، امین حاج محمدی، امید ابراهیمی، امین حاج محمدی، وریا غفوری، بختیار رحمانی و کاوه رضایی بالای میلیارد دریافتی دارند این سئوال نزد طرفداران این باشگاه رقم می خورد که باشگاه چگونه و به چه شکلی هزینه هایش را کم کرده است آن هم در شرایطی که هر ساله با مشکلات و بحران های عدیده مالی روبرو است؟

 


۲- در ارقام اعلام شده از سوی سازمان لیگ برای وریا غفوری و امین حاج محمدی ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون اعلام شده و برای کاوه رضایی و بختیار رحمانی ۱ میلیارد تومان. ماجرا وقتی جذاب تر می شود که بازیکنانی مانند وریا غفوری و امین حاج محمدی که فصل قبل نصف بازی های تیم هایشان را از روی سکو یا روی نیمکت تماشا کردند و هر دو نیمی از فصل قبل را از دست دادند بیشتر از ستاره های اصلی نقل و انتقالات دریافت می کنند؟ کسی باور می کند بمب های اصلی استقلال در نقل و انتقالات  کمتر از دو بازیکن نیمکت نشین فصل پیش که هیچ کدام هیچگاه ستاره نبوده اند دریافتی داشته باشند؟ آیا شایعات پول زیر میزی و دریافتی خارج از قرارداد واقعیت دارد؟!
۳- نکته بعدی در لیست استقلال به دو خرید دیگر تیم یعنی فرشید باقری و کنعانی زادگان که هر دو ابتدا با تیم رقیب مذاکره کردند و سپس به استقلال پیوستند، برمی گردد. به هر دو بازیکن طبق ادعای سازمان لیگ قرار است بالای ۹۰۰ میلیون پرداخت شود، آن هم در حالی که شنیده می شد هر دو نفر از سوی باشگاه پرسپولیس نیمی از این مبلغ پیشنهاد دریافت کرده بودند اما سر از تیم رقیب در آوردند و پولی نزدیک به ۱ میلیارد گرفتند.
۴- رشد چند صد درصدی مبلغ قرارداد بازیکنان استقلال به کنار، روی نیمکت این تیم هم شاهد افزایش چشمگیر قرارداد مربیان  نسبت به فصل پیش هستیم، که البته این موضوع در راس کادر فنی تیم نمود بیشتری دارد. علیرضا منصوریان سرمربی محبوب استقلال فصل قبل با مبلغ ۳۹۰ میلیون بعنوان سرمربی در تیم نفت مشغول فعالیت بود اما در فصل جدید با استقلال قراردادی ۱ میلیاردی بسته است!
۵- اگر افزایش چندصد درصدی قرارداد برخی بازیکنان استقلال را یکی از نکات عجیب لیست می دانیم دلیلش برمی گردد به ارقامی که برخی از این بازیکنان دریافت کردند. ارقامی که نسبت به فصل قبل ۶ تا ۷ برابر شد دست و دلبازی باشگاه استقلال بیشتر به چشم بیاید! به عنوان مثال مبلغ قرارداد فصل قبل فرشید باقری با تیم صبای قم  ۱۵۰ میلیون بود و حالا این بازیکن در استقلال ۹۵۰ میلیون دریافتی دارد. میلاد زکی پور دیگر خرید استقلال طبق اعلام مسئولان نفت تهران فصل قبل قرارداداش ۶ میلیون تومان بوده و این فصل ۱۲۰ میلیون با استقلال قرارداد بسته است! البته در این که به بازیکنان جوان بها داده شود هیچ خرده ای نمی توان گرفت و اگر بازیکن لایقی باشد اتفاقا باید پول خوبی پرداخت شود اما به شرطی که حضور و خرید این بازیکن به منافع و مصالح تیم کمک کند نه این که…
پرسپولیس
۱-برانکو ایوانکوویچ خود به تنهایی بیش از دو میلیارد روی دست باشگاه هزینه گذاشته است. البته شاید در نگاه اول این گونه برداشت شود که سود بردن از مربی بادانش خارجی و کاربلد هزینه بر باشد اما واقعا پرداخت چنین مبلغی تنها به یک سرمربی که در یک سال و اندی حضورش در پرسپولیس هیچ جام و موفقیتی کسب نکرد،صحیح بود؟ سوای از ماجرای قرارداد برانکو با نگاهی به هزینه کلی کادر فنی پرسپولیس می توان گفت باشگاه در قبال کادر فنی اش هیچ حساسیتی روی پرداختی ها نداشته و چندین برابر نیمکت رقیب دیرینه اش پول داده است.
۲- مهدی طارمی که هنوز هم کسی پی نبرد چرا به ریزاسپور ترکیه رفت و بعد هم بدون فسخ قرارداد رسمی به پرسپولیس برگشت بنا بر اعلام سازمان لیگ تنها ۹۰۰ میلیون تومان با باشگاه قرارداد بسته است. رقمی غیر قابل باور در بین پرداختی های میلیاردی این روزهای فوتبال ایران آن هم برای آقای گل فصل گذشته و بهترین بازیکن لیگ پانزدهم! واقعا مدیران باشگاه پرسپولیس و حتی سازمان لیگ برتر اگر خودشان سمتی نداشتند و تنها به عنوان یک هوادار فوتبال به این رقم نگاه می کردند چنین قراردادی با طارمی را باور می کردند؟ آن هم برای بازیکنی که قراردادش با باشگاه ترکیه ای ۷۰۰ هزار یورو برای هر فصل بود!
۳- وحید امیری به عنوان شاه ماهی نقل و انتقالات تابستانی در روزهایی که علیرضا منصوریان به عنوان کاشف اصلی این بازیکن سخت در تلاش بود تا او را به استقلال ببرد با قراردادی ۹۵۰ میلیون تومانی پرسپولیسی شده است! باور کردن این موضوع که هافبک مهاجم ملی پوش با قرارداد زیر میلیارد به جمع شاگردان برانکو پیوسته واقعا سخت ترین کار ممکن است چون بازیکنانی بودند که بدون سروصداهای پیرامون قصه انتخاب تیم این بازیکن قراردادهای بیشتری با باشگاه های دیگر بسته اند!

۴- در لیست منتشر شده از پرسپولیس تنها یک بازیکن میلیاردی دیده می شود و این بازیکن کسی نیست جزء علیرضا بیرانوند دروازه بان ملی پوش پرسپولیس که اندکی بیشتر از یک میلیارد تومان قرارداد بسته است. سایر بازیکنان این تیم زیر یک میلیارد قرارداد دارند تا مدیران باشگاه به وعده خود در قبال نبستن قراردادهای میلیاردی عمل کنند. گرچه در همین گیر و دار شایعاتی پیرامون قرارداد گلر ملی پوش سرخپوشان هم شنیده می شود که او نیز رقمی را به عنوان زیرمیزی دریافت کرده است.

۵- نکته عجیب دیگر در خصوص لیست پرسپولیس به ماجرای بازیکنان خارجی باز می گردد. اگر قرارداد لوبانوف و گولتس را فاکتور بگیریم قرارداد مالی دو بازیکن اوکراینی پرسپولیس می تواند علامت سئوال های زیادی را رقم بزند چون براساس خبرهای موثق این دو نفر فصل قبل دریافتی ۲۰ تا ۳۰ هزار دلاری از باشگاه خود داشتند اما حالا در پرسپولیس قراردادهای ۸۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومانی بسته اند! بازیکنانی که با اضافه وزن و ناآماده به پرسپولیس آمدند و مثل هندوانه دربسته معلوم نیست که خریدهای خوبی برای این تیم پرطرفدار باشند.


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 2815
انتشار یافته: ۰

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار