bolet_teletype
به سایت خبری "جی کی" نیوز خوش آمدید
l_bolet_tele
آخرين بروزرساني 19 فروردین 00 ،‌ 09:45
bolet_tele
جی کی نیوز: انتخابات اسفندماه یکی از سرنوشت‌سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب است/ من هم می‌آیم
کد خبر: 656
تاریخ انتشار: یکشنبه ، 8 آذر 1394 - 13 April , 2021
انتخابات اسفندماه یکی از سرنوشت‌سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب است/ من هم می‌آیم.

هاشمی رفسنجانی3

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان روند فکری و اجرایی بازنگری قانون اساسی و موارد اصلاحی و اضافی، به تأسیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و اهداف و وظایف آن اشاره کرد و گفت: مجمع در تدوین سیاست‌های کلی نظام مشاور رهبری معظم انقلاب است و برای نظارت در اجرا هم رهبری وظیفه خویش را به مجمع تفویض کردند.

به گزارش آفتاب، هاشمی رفسنجانی، با تشریح برنامه‌های ۵ ساله توسعه و اهداف تدوین آن براساس سیاست‌های کلی نظام، به عملکرد دولت نهم و دهم اشاره کرد و گفت: سیاست‌های کلی نظام، سند چشم‌انداز ۲۰ ساله و اصلاح سیاست‌های کلی اصل ۴۴ که به عنوان اسناد بالادستی نظام مورد تأیید رهبری بودند، متأسفانه به آنان توجه نشد و نتیجه این بی‌توجهی، اجرای ۲۳ درصد از اهداف برنامه چهارم بود که این مقدار در هر شرایطی خودبه‌خود، اجرا می‌شد.

  رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در پاسخ به سؤال یکی دیگر از اعضا درباره «سیاست تعدیل» به تحلیل شرایط کشور در زمان جنگ پرداخت و گفت: به خاطر مشکلات جنگ بسیاری از کارها دولتی بود که رقابتی در کار نبود و کارخانه‌های بزرگ، با رکود و رخوت مواجه و نیمه‌تعطیل بودند. وی با یادآوری تفکراتی که به خاطر ادبیات مارکسیستی، در اوایل انقلاب همه چیز را دولتی می‌خواستند، گفت: پس از پایان جنگ و آغاز به کار دولت سازندگی، متوجه فساد بالای اقتصادی و رونق بازار سیاه در ارز و کالاهای اساسی بودیم.

 وی توجه به مسائل فرهنگی، اخلاقی را یکی دیگر از شاخص‌های سیاست تعدیل در بُعد داخلی دانست و گفت: جلوی بسیاری از تندروی‌ها گرفته شد.

  وی اصلاح واقعی قیمت بنزین را یکی از سیاست‌های اجرایی موفق دولت سازندگی دانست و گفت: اگرچه از لیتری ۵ تومان به ۳۰ تومان رساندیم، اما علاوه بر اینکه سیستم کوپنی توزیع حذف شد و فساد ناشی از آن از بین رفت، جلوی قاچاق آن نیز گرفته شد و مردم بسیار راضی بودند. هاشمی رفسنجانی، در خصوص سؤال یکی دیگر از حاضران درباره انتخابات اسفند ماه و تصمیم خود، گفت: یکی از سرنوشت‌سازترین انتخابات در تاریخ انقلاب اسلامی است و شرایط اجرا و نظارت باید به گونه ای باشد که امید مردم را تقویت و جامعه را برای خلق یک حماسه سیاسی دیگر تشویق نماید و من هم ان شاءالله می‌آیم.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سنگ‌اندازی در مسیر پیشرفت کشور با اهداف سیاسی و انتخاباتی را برخلاف ادعاهای انقلابی‌گری و دلسوزی برای نظام توصیف کرد و گفت: هر روز که در مسیر توسعه و پیشرفت، تأخیر و تعلل ایجاد شود، ضررهای فراوان اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و حتی اخلاقی متوجه کشور می‌شود.

وی در پاسخ سؤال یکی دیگر از حاضران در خصوص برنامه نظام برای حل مشکل بیکاری، گفت: رونق اشتغال عوامل متعددی دارد که باید به آنان توجه شود، چون بیکاری جوانان، مخصوصاً تحصیلکرده‌ها زیبنده نظام نیست. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، عدم استفاده درست از نقدینگی را یکی از عوامل افزایش بیکاری دانست و تصریح کرد: می‌توان از نقدینگی موجود که فعلاً تهدید اشتغال است، به عنوان فرصت استفاده کرد. وی تجربه موفق استانداری‌های کرمان و همدان را برای رونق مجدد کارخانه‌های تولیدی و استفاده درست از تقسیط بدهی‌ها در سراسر کشور، قابل اجرا دانست و گفت: باید نقدینگی بانک‌ها، در خدمت کار، کوشش و تولید قرار گیرد. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، در خصوص مشکلات مردم خوزستان و افزایش بیکاری در آن استان گفت: با توجه به زمین‌های مناسب و انجام کارهای زیربنایی مخصوصاً در مسائل آب و آّبیاری و همچنین بازار بسیار خوب عراق، با یک برنامه‌ریزی درست می‌توان رونق را به خوزستان برگرداند که البته مردم خوزستان امتحان خود را برای وفاداری به نظام پس داده‌اند. منبع: آفتاب


بازگشت به صفحه اصلی
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی:
انتشار یافته: 0

نام:

متن نظر:

آخرین اخبار